Przejdź do strony

NOWA STRONA INTERNETOWA MIASTA I GMINY SKARYSZEW

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Skaryszew,
Drodzy Goście

Wraz z Nowym Rokiem do użytku oddajemy Państwu  nowoczesny serwis informacyjny, w którym zawarte są wszystkie informacje dotyczące Miasta i Gminy Skaryszew oraz treści, które mogą dotyczyć naszych mieszkańców, turystów i przedsiębiorców.

Główny nacisk przy tworzeniu strony został skupiony na czytelnym układzie i łatwości w poruszaniu się po poszczególnych działach. Witryna zupełnie zmieniła swój wygląd, ale przede wszystkim stała się bardziej funkcjonalna i dostępna dla wszystkich.

Jak teraz poruszać się po stronie Skaryszewa?

Po pierwsze, zostało utworzone menu składające się z czterech podstron: Miasto i Gmina, Mieszkaniec, Przedsiębiorca i Turysta, w których informacje zostały tak podzielone, aby jak najszybciej można było uzyskać interesujące nas treści. Menu pozostaje na stronie bez względu na to gdzie się znajdujemy, co ułatwia przechodzenie między podstronami.

Po drugie, aktualności zostały podzielone tematycznie w taki sposób, aby łatwiej było przeglądać interesujące nas wiadomości. Następnie wyodrębniliśmy trzy kategorie KULTURA, EDUKACJA i SPORT. To te działy nasi mieszkańcy odwiedzają najczęściej. Co ciekawe KULTURA to osobny podportal, gdzie w jednym miejscu zgromadzone będą wszytskie instutucje kulturalne, stowarzyszenia i zespoły. 

Zupełną nowością na naszej stronie jest mocno rozbudowane kalendarium wydarzeń, moduł którego dotąd nie było. Kalendarz został wzbogacony również o taką funkcje jak DODAJ WYDARZENIE. Teraz można samodzielnie dodać do kalendarza informację o wydarzeniu. Wystarczy wypełnić pola formularza i wysłać. Uwaga! Dodana zawartość zostanie opublikowana po uzyskaniu akceptacji przez administratora.

Nowe moduły to także Załatw sprawę w urzędzie, fixy promujące największe wydarzenie kulturalne w Skaryszewie, Skaryszewski Jarmark Koński WSTĘPY oraz Skaryszew jako najbardziej przedsiębiorczą gminę w regionie radomskim.

To co bardzo może przydać się Naszym mieszkańcom to INFORMATOR LOKALNY, miejsce w którym bez trudu można odnaleźć adresy i numery telefonów do instytucji publicznych. W informatorze swoje dane kontaktowe mogą zamieszczać także skaryszewscy przedsiębiorcy.

Wreszcie swoje miejsce na naszej stronie odnalazły miejsca warte zobaczenia w Gminie Skaryszew, nie tylko przez turystów. Opisy atrakcji turystycznych i duża ilość zdjęć zachęca do odkrywania naszej gminy.

Strona jest w pełni responsywna co oznacza, że dostosowuje się do urządzeń mobilnych oraz spełnia wszystkie procedury WCAG 2.0 – strona przyjazna osobom niepełnosprawnym. Stąd też dobór czcionek, przydymione zdjęcia, wielkość nagłówków oraz dużo bieli.

Chcemy, aby nowy serwis internetowy Miasta i Gminy Skaryszew spełniał oczekiwania wszystkich mieszkańców. Witryna wciąż wzbogaca się o nowe treści, dlatego nie wszystkie banery już działają.  Wszelkie sugestie i uwagi odnośnie funkcjonowania strony lub zauważanych nieprawidłowości  można kierować na adres e-mail: urząd@skaryszew.pl

Stronę przygotowała firma: IDcom Group Sp. z o.o. z Poznania, a koszt projektu oraz  wdrożenia wraz z wszystkimi certyfikatami dostępności wyniósł 8 300,00 zł.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 1234
Opublikowano: 15.01.2018