Przejdź do strony

CZERWONO-CZARNO NA RADOMSKIEJ ŻEROMCE" - BIEG KAZIKÓW Z REKORDOWĄ FEKWENCJĄ ZABIEGANYCH SKARYSZEWIAN

W niedzielę 11 marca w Radomiu odbył się kolejny, jedenasty już Bieg Kazików. Impreza ta, jest  jednym z najważniejszych wydarzeń Dni Kazimierzowskich, święta patrona Radomia św. Kazimierza.  Niewątpliwym atutem i atrakcją biegu jest fakt, że trasa  prowadzi przez ścisłe centrum Radomia. O godzinie 11 rozpoczęły się biegi dzieci i młodzieży. Na kilku dystansach w zależności od wieku rywalizowało kilkaset dzieci, a wśród nich 5 skaryszewian: Madzia i Tolek Stachurscy, Mateusz i Kuba Kucharscy oraz Amelka Karolak.
 Amelka wywalczyła III miejsce w sprinterskim tempie pokonując dystans 500 m . Finiszowała z 5 pozycji i ostatecznie udało się jej stanąć na podium, choć nie było łatwo.

Tradycyjnie już w ramach Kazików odbył się bieg charytatywny. Tym razem biegacze musieli pokonać 2-kilometrową trasę, a wpisowe w wysokości 50 zł. przeznaczone było na leczenie i rehabilitację 15 letniej Julki która spadając z konia doznała złamania kręgosłupa z częściowym urazem rdzenia kręgowego. Od chwili wypadku Julka porusza się na wózku, ale nie poddaje się i próbuje stawiać pierwsze kroki. Podczas biegu charytatywnego na radomskim deptaku było dosłownie  czerwono-czarno, a to za sprawą prawie 30 osobowej grupy zabieganych skaryszewian biorących udział w biegu.

W biegu głównym na 10 km wystartowało 1050 biegaczy,   do mety dotarło  1015 osób, a wśród nich 15 zabieganych skaryszewian z których 14 ukończyło bieg w bardzo dobrym czasie przed upływem godziny.
Ładnie zaprezentowaliśmy się na radomskim deptaku, udzieliliśmy również kilku  wywiadów miedzy innymi dla radia Eska i radia Plus, nasze czerwone koszulki ukazały sie na wielu fotografiach radomskich portali sportowych. Godnie zaprezentowaliśmy nasze miasto przy okazji pomagając Julce za którą trzymamy kciuki.

Autor: Anna Karolak

Wyświetleń: 397
Opublikowano: 16.03.2018