Przejdź do strony

10. JUBILEUSZOWE GRAND PRIX RADOMIA W BIEGACH Z LICZNYCH OBSADĄ ZABIEGANYCH SKARYSZEWIAN

Radomskie Grand Prix to cykl im­prez bie­go­wych, roz­gry­wa­nych w róż­nych czę­ściach miasta, których celem jest  po­pu­la­ry­zacja i upo­wszech­nianie bie­gania jako  naj­prost­szej formy ruchu. Pierwsze zawody w tym sezonie  odbyły się 20 maja nad Zalewem Borki. Jako pierwsze na starcie stanęły panie, które do przebiegnięcia miały 2 okrążenie czyli 3600m, później przyszedł czas na mężczyzn,  którzy pobiegli 5.400 m.  Mocna biegowa obsada, znane nazwiska, szybkie tempo i upalna pogoda dały się nam we znaki. Nie przeszkodziło to jednak  zabieganym stanąć na podium. Jako 3 open w biegu kobiet razem na podium z wicemistrzynią Polski Maratonów stanęła 10 letnia :) zabiegana Skaryszewianka  Amelka Karolak. W biegu mężczyzn  II open był Kamil Walczyk - to nasz wielki, wielki  sukces. Kamil pokonał wiele znanych w środowisku biegoym zawodników.

W kategoriach wiekowych kobiet udało nam się także wywalczyć 2 miejsca I Ani Staniewskiej i  III po miesięcznej przerwie w uprawianiu sportu wybiegałam sobie ja. Wszyscy skaryszewscy zawodnicy ukończyli bieg i pięknie się zaprezentowali u sąsiadów. Dziewczyny po raz pierwszy ubrały czarno-czerwone getry bo co sie nie dobiega to się dowygląda :)

Autor: Anna Karolak