Przejdź do strony

KS HUBERTUS CHOMENTÓW LIDEREM W POZYSKIWANIU DOTACJI

Nasz klub przez ostatnie 15 lat cały czas się rozwija i małymi kroczkami podnosimy poziom sportowy i organizacyjny. W ostatnim czasie udało się nam wspólnymi siłami zrealizować wiele inwestycji, które pomagają w funkcjonowaniu. Na wszystkie inwestycje i bieżącą działalność potrzeba dużo środków i każda, nawet drobna pomoc jest dla nas bardzo ważna.

W 2020 roku otrzymaliśmy dotację gminną na bieżące funkcjonowanie. Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi i Radzie Miejskiej, że doceniają naszą działalność i zdają sobie sprawę, że te środki zainwestowane w dzieci i młodzież teraz, zwrócą się z nawiązką w przyszłości. Idea rozwoju fizycznego jest bardzo ważna i co najważniejsze nadal dostrzegana przez ludzi. Sport to zwłaszcza dla młodych ludzi jedna z dróg rozwoju, samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać, potrzebni są ludzie dobrej woli oraz wsparcie finansowe. Nasz klub może przyczynić się do rozwoju młodych ludzi właśnie dzięki Państwu.

LKS HUBERTUS CHomentów oprócz dorosłej, seniorskiej drużyny prężnie działają również drużyny młodzieżowe, dlatego wydatków i potrzeb jest bardzo dużo. Postanowiliśmy, jak co roku, uzyskać dofinansowanie z innych źródeł. Poskładaliśmy wnioski do innych samorządów. Dzięki dobrym projektom, mamy cudowne informacje. Otrzymaliśmy dotację ze Starostwa Powiatowego w Radomiu na organizację turnieju piekarskiego dla dzieci i dorosłych Chomentów CUP o Puchar Starosty Radomskiego. Otrzymaliśmy również dotacje z Ministerstwa Sportu w rządowym programie KLUB 2020, na dodatkowe zajęcia dla dzieci oraz zakup sprzętu sportowego, niezbędnego do prowadzenia treningów. W tym tygodniu otrzymaliśmy kolejną, fantastyczną informację, że Departament Edukacji Publicznej i Sportu zakończył postępowanie rozstrzygające konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w 2020 roku, w obszarze „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”. Zarząd Województwa Mazowieckiego dokonał wyboru ofert i podjął decyzję o udzieleniu dotacji na realizację zadania pt. "Piłka nożna, nasza pasja i duma" przez Ludowy Klub Sportowy Chomentów i uzyskała wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie; Panu Burmistrzowi Dariuszowi Piątkowi i Robertowi Farynie wraz z Radą Gminy Skaryszew, Panu Staroście Waldemarowi Trelce wraz z Zarządem Powiatu i Radą Powiatu Radomskiego, Panu Marszałkowi Województwa Marszałkowskiego wraz z Zarządem. Podziękowania również dla wszystkich Członków klubu; bez Waszej pomocy, ten klub nie funkcjonowałby tak sprawnie.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II KS Hubertus Chomentów – więcej niż klub

W imieniu Zarządu
Paweł Piasek -wiceprezes Zarządu

Wyświetleń: 391
Opublikowano: 9.07.2020