Przejdź do strony

SKARYSZEWSKA FUTBOLIADA - PIŁKARSKIE SPOTKANIE NA SZCZYCIE

1.jpg

To było prawdziwe spotkanie na szczycie.

Trzy piłkarskie drużyny, z trzech skaryszewskich klubów sportowych na jednym boisku. To bezprecedensowe sportowe spotkanie możemy odtrąbić ogromnym sukcesem. Skaryszewska Futboliada, bo o niej właśnie mowa była nie tylko świętem piłki nożnej, ale także okazją do wspólnej zabawy i integracji w szczytnym celu.

18 lipca, zawodnicy drużyn seniorskich, a także Juniorów z Klubu Sportowego Skaryszewianka Skaryszew, Klubu Sportowego HUBERTUS Chomentów i Klubu Sportowego MAKÓW rywalizowali o Puchar inicjatora sobotniego spotkania, Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew, Dariusza Piątka. Pierwsza edycja tej wyjątkowej imprezy, oprócz sportowej pasji połączyła dwa pokolenia piłkarzy skaryszewskich klubów sportowych. Dlatego turniej rozpoczęła uroczysta parada i prezentacja wszystkich drużyn. Dla zawodników był to także ostatni sprawdzian umiejętności i wytrwałości przed rozpoczynającą się na początku sierpnia jesienną rundą rozgrywek ROZPN.

- Dla wielu młodych zawodników jest to pierwszy start w klubowych barwach na tak dużej imprezie sportowej. Na naszych boiskach gościmy przyszłych zwycięzców, którzy za parę lat będą stanowić o sile swoich zespołów – powiedział burmistrz Skaryszewa, Pan Dariusz Piątek rozpoczynając sportową rywalizację.

Wszystkich zgromadzonych na trybunach i murawie stadionu miejskiego w Skaryszewie powitał zastępca burmistrza Skaryszewa, Pan Robert Faryna. Zawodnikom kibicowali m.in. radni Rady Miejskiej w Skaryszewie, Pan Krzysztof Chojnacki, Pan Leszek Skórnicki, Pan Robert Kupidura i Pan Piotr Woźniak. Z trzema kompletami, po 10 piłek dla każdej drużyn, z Radomskiego Związku Piłki Nożnej przybył Pan Kamil Witkowski. A całość spotkania obserwował Pan Dariusz Kościelniak wraz z synem Michałem, którzy w imieniu swojej żony i mamy Anny, przyjechali podziękować za okazaną pomoc.

Bo Skaryszewska Futboliada była nie tylko świętem piłki nożnej, ale także inicjatywą, która zjednoczyła skaryszewskie środowisko sportowe w szczytnym celu. W zbiórkę włączyli się zawodnicy wszystkich drużyn, kibice, zaproszeni goście. Futbolowe puszki zasiliły także wpłaty przedsiębiorców z firmy ochroniarskiej BATOR Pan Jerzy Bator, firmy energetycznej EL-DAR Pan Zbigniew Kiełek, RAT-MED POL Pan Piotr Burek. Bezpośrednio na konto Pani Anny, kwotę 2 000 zł przelała firma BUDROMOST Starachowice. Łącznie, w skarbonce Gminy Skaryszew utworzonej na portalu  Siepomaga.pl znalazło się 6 194,06 zł i ta kwota zasiliła  zbiórkę na leczenie  Pani Anny Kościelniak.

Ale wracając do sportowych emocji, już pierwszy mecz wysoko postawił poprzeczkę dla zawodników wszystkich klubów. Okazało się, że turniej nie jest tylko zabawą, ale prawdziwym sprawdzianem piłkarskich umiejętności. I tak drużyna KS Maków, pod wodzą trenera Radosława Płazy, po serii rzutów karnych pokonała KS Skaryszewiankę. Następnie podopieczni Marka Lawrenca z KS Skaryszewianki zdobyli ekipę Pawła Piaska z Chomentowa Puszcz. A na koniec, piłkarze z Makowa przypieczętowali swoje zwycięstwo pokonując zawodników z Chomentowa.

Równolegle, na dolnej płycie boiska rywalizowali najmłodsi turniejowi zawodnicy. Dzieciom kibicowali przejęci rodzice, bo dla niektórych był to pierwszy start w tak dużej imprezie sportowej.  Dlatego tak bardzo cieszy fakt, że po tak długiej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, dzieci tak chętnie powróciły na boisko i chcą aktywnie spędzać czas.

Po zaciętych bojach na obu boiskach, ostatecznie zdobywcą Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew, nieoczekiwanie został czarny koń tego turnieju, mówiący sam o sobie "wstający z kolan" Klub Sportowy Maków. Drugie miejsce zdobyła kadra wychowanków Skaryszewianki Skaryszew. Tabele zamyka również A-klasowy HUBERTUS CHOMENTÓW.

Wśród najmłodszych zawodników, zdecydowanym zwycięzcom okazała się drużyna KS Skaryszewianki trenera Michała Grzeszczyka. Tuż za nią, miejsce na podium zajęli zawodnicy z Hubertusa Chomentów trenera Huberta Jastrzębskiego. A trzecia pozycja przypadła, debiutującym na murawie maluszkom z KS Maków, trenera Łukasza Gołdy.

Wśród laureatów nagród indywidualnych, statuetkę NAJLPESZEGO ZAWODNIKA turnieju otrzymał Daniel Lutek z LKS Chomentów. NAJLEPSZYM BRAMKARZEM turnieju ogłoszono Kubę Kołodziejczyka z KS Maków, natomiast KRÓLEM STRZELCÓW został Damian Bednarczyk z KS Skaryszewianka.

Najlepszym zawodnikiem wśród JUNIORÓW został Antoni Domagała z KS Maków. Królem Strzelców okazał się Mateusz Kucharski z KS Skaryszewianki, a wszystkie bramki zdobywając tytuł NAJLPESZEGO BRAMKARZA wybronił Filip Domagała z LKS HUBERTUS Chomentów.

Podczas turnieju nie zabrakło także piłkarskich konkursów, które wprawiły w świetny nastrój zarówno uczestników jak i kibiców.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach turnieju. W szczególności dziękujemy niezastąpionym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Nad Stawem” z Kobylan za przygotowanie grillowych specjałów. Pani Monice Mrożek ze Skaryszewa za ufundowanie chleba do kiełbasek. Panu Danielowi Rogali, dyrektorowi MGOk w Skaryszewie za nagłośnienie imprezy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, działaczom klubowym za udział i okazanie ogromnych serc.

Do zobaczenia za rok.....w Makowie!

 Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 169
Opublikowano: 30.07.2020