Przejdź do strony

BEZPIECZNE SKRZYŻOWANIE NA OSIEDLU BŁONIE

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolonego zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Kochanowskiego i Czeremchowej na osiedlu Błonie w Skaryszewie. W trosce o bezpieczeństwo pieszych oraz dla uspokojenia ruchu drogowego powstało tam wyniesione skrzyżowanie.  

Przebudowa tego skrzyżowania stanowiącego bezpośredni dojazd do szkoły podstawowej, zarówno od strony osiedla domków jednorodzinnych jak i centrum, to odpowiedź na wnioski mieszkańców, którzy prosili o poprawę bezpieczeństwa w tej lokalizacji – mówi burmistrz Skaryszewa, Pan Dariusz Piątek.

Taki rodzaj skrzyżowania stosowany jest w strefach gdzie niezbędnym jest uspokojenie ruchu drogowego oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa dla dzieci idących do szkoły czy na plac zabaw. Charakteryzuje się podniesieniem tarczy skrzyżowania do poziomu chodników przy jezdni. Dzięki temu to piesi zyskują pierwszeństwo przed pojazdem, a kierowcy muszą znacznie ograniczyć prędkość. Takie rozwiązanie zostało zastosowane już w pobliżu Ośrodka Zdrowia w Skaryszewie.

Prace budowalne polegały na sfrezowaniu już istniejącej nawierzchni skrzyżowania, która później posłużyła jako podbudowa pod kostkę brukową. Nowa nawierzchnia wykonana została z czerwonej kostki betonowej. Oprócz samego skrzyżowania wykonane zostały także oznakowania poziome i pionowe.

Wykonawcą prac była firma Zibi-Bruk ze Skaryszewa, a koszt całkowity inwestycji wyniósł ponad 90 tys. zł.

Z obserwacji widzimy, że skrzyżowanie w tym newralgicznym punkcie zyskało nowe, bezpieczne oblicze.   

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 224
Opublikowano: 13.09.2020