Przejdź do strony

SKARYSZEWSKA KREW DLA POTRZEBUJĄCYCH

Krwi zaczyna brakować na terenie całego kraju, a zwiększone zapotrzebowanie szpitali nie przekłada się na liczbę dawców. Powodem jest wciąż panujący stan epidemii COVID-19.

Jednak na Mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew zawsze można liczyć. Podczas listopadowej akcji poboru krwi zainicjowanej przez Pana Wojciecha Pysiaka, który od kilkunastu lat pomaga uzupełniać braki tego cennego leku w Radomskiej Stacji Krwiodastwa zgłosiło się aż 47 cichych Bohaterów. Ponad 18 litrów oddanej krwi to bilans tej zbiórki.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i podzielili się najcenniejszym lekiem w tych trudnych czasach – podziękował  Pan Wojciech Pysiak, honorowy dawca krwi, inicjator akcji pomocowych na terenie Skaryszewa.

Wielu mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew od lat dzieli się cennymi składnikami swojej krwi. Jednak pandemia koronawirusa wzbudza pewne obawy przed oddawaniem krwi.  Dlatego też, na stronie www.skaryszew.pl została zamieszczona szczegółowa instrukcja jak przebiega rejestracja kandydatów na krwiodawców i sam pobór krwi.

Personel stacji krwiodawstwa przestrzega wszystkich zasad dotyczących higieny, dlatego nie musimy obawiać się zakażenia. Do oddawania krwi zapraszane są osoby zdrowe, bez objawów infekcji, spełniające dotychczasowe warunki poboru krwi. Ważne, aby do punktu poboru krwi przychodzić bez osób towarzyszących, zwłaszcza dzieci.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 130
Opublikowano: 16.11.2020