Przejdź do strony

JEST JAŚNIEJ, BEZPIECZNIEJ I ENERGOOSZCZĘDNIE – 97 NOWOCZESNYCH LAMP JUŻ OŚWIETLA SKARYSZEW

nowoczesne_lampy_2017.jpg

Zakończyła się realizacja kolejnej, bardzo ważnej inwestycji w Skaryszewie. Wzdłuż drogi krajowej nr 9 powstało nowoczesne oświetlenie uliczne. Jest zdecydowanie jaśniej, a co za tym idzie znacznie poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców Skaryszewa.

A to za sprawą dokładnie 97 latarni oświetleniowych z oprawami typu LED. Lampy pojawiły się wzdłuż ulicy Słowackiego, od ulicy Złotej do ulicy Mickiewicza i wzdłuż ulicy Konopnickiej do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego. Realizacja tego zadania pn.: „Budowa oświetlenia ulicznego na ulicach Słowackiego i Konopnickiej w Skaryszewie (przejście przez Skaryszew)” objęło także ułożenie linii kablowej oświetleniowej o łącznej długości 4060m zasilającej oświetlenie oraz demontaż elementów starej instalacji.

Nowoczesna technologia zastosowana przy budowie tego odcinka to nie tylko wzrost poczucia bezpieczeństwa naszych mieszkańców, ale także ogromne oszczędności energii elektrycznej oraz poprawa estetyki przestrzeni publicznej. Koszty zużycia energii mogą spaść nawet do 50%, a zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę oświetlenia ulicznego w Gminie Skaryszew.

Cała wartość technologicznej inwestycji oscyluje wokół sumy 470 tysięcy złotych, a wykonawcą robót była firma VENTUS z Radomia.

Autor: Joanna Sowa

 

Wyświetleń: 676
Opublikowano: 2.01.2018