Przejdź do strony

NOWE WIATY PRZYSTANKOWE W GMINIE SKARYSZEW

Nadeszła jesienno-zimowa aura, dlatego z pewnością mieszkańców naszej  gminy korzystających z komunikacji publicznej ucieszyły nowe wiaty przystankowe. Kompletnie wyposażone przystanki z tabliczkami na rozkład jazdy, znakami przystanku, koszami na śmieci i ławkami dla pasażerów zostały zamontowane w samym Skaryszewie oraz na terenie gminy.

Na terenie Skaryszewa 4 nowe wiaty pojawiły się na ul. Mickiewicza /przy kościele/ oraz wzdłuż drogi krajowej nr 9 /przy Delikatesach Centrum, Biedronce i na przystanku Praga/. Są to wiaty typu EOS wykonane są z blachy ocynkowanej lakierowanej. Wypełnienie konstrukcji stanowią hartowane szyby, które wpływają na jego estetykę. Przy kościele ustawiono powiększoną wersję przystanku ze względu na

Dodatkowo do trzech przystanków w Skaryszewie udało się pozyskać gabloty informacyjne, które nieodpłatnie przekazała firma StalBud Pana Marcina Palucha ze Skaryszewa.

Natomiast w miejscowościach Budki Skaryszewskie, Bujak, Zalesie i Kazimierówka zakupiono przystanki typu Atena wykonane w całości z blachy ocynkowanej lakierowanej. Charakterystyczna jest duża głębokość przystanku, która powoduje, że stanowi on doskonałą ochronę dla pasażerów podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Ponadto wyposażony jest w szybę umieszczoną z lewej tzw. najazdowej strony przystanku, co ułatwia podróżnym obserwację drogi.

Oprócz samego montażu wiat zostały także wykonane podbudowy pod przystanki.

Wyświetleń: 601
Opublikowano: 15.12.2017