SZTUKA LUDOWA INSPIRACJĄ DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI. LAUREATKI Z TARGOWEJ

Uczestniczki warsztatów z Targowej znalazły się wśród laureatów konkursu plastycznego "Sztuka ludowa inspiracją dziecięcej twórczości" organizowanego przez Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Tematem prac miały być rekwizyty obrzędowe, przedmioty dekoracyjne i prace plastyczne dotyczące Świąt Bożego Narodzenia i Karnawału.

Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. Stowarzyszenie „Aktywni na Targowej” reprezentowały: Daria Makowska, Julia Kozuj, Oliwia Wolska, Dominika Nowak, Ola Banaszek i Aleksandra Banaszek.

W dniu 30.01 2018r. odbyło się wręczenie nagród nagrodzonym.

Komisja w składzie:
1. Przewodnicząca Komisji Konkursowej: dr Agnieszka Zarychta-Wójcicka, kustosz dyplomowany Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
2.Dominika Lefek, adiunkt w ww Muzeum
3.Aneta Szwaczyk, przewodnik ww Muzeum "biorąc pod uwagę zgodność z tradycją ludową, staranność wykonania pracy a także ogólny wyraz artystyczny"
postanowiła nagrodzić także prace zgłoszone przez Stowarzyszenie "Aktywni na Targowej" ze Skaryszewa, a wykonane na warsztatach plastycznych na Targowej:

Julię Kozuj - praca LALECZKA I MIEJSCE (kategoria I-III klasa szkoły podstawowej)
Joannę Banaszek - praca PAJĄK I MIEJSCE (kategoria IV-VI klasa szkoły podstawowej)
Aleksandrę Banaszek - praca PAJAC (kategoria IV-VI klasa szkoły podstawowej).
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż nasze warsztatowiczki po raz pierwszy przystąpiły do konkursu organizowanego przez Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Inspiracją do wykonania prac, oprócz warsztatów prowadzonych przez Panią Marię Ostrowską, były warsztaty wyjazdowe do ww. Muzeum. Tam pod okiem Pani Anety Szwaczyk, przewodnika muzealnego oraz prowadzącej warsztaty plastyczne można było nie tylko wykonać tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe ale także zapoznać się ze znaczeniem poszczególnych ozdób, historią oraz obyczajami panującymi w okresie bożegonarodzenia i karnawału na dawnej wsi polskiej.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie. Było to nie lada wyzwanie, ale i świetna zabawa.

Tekst: Agnieszka Ruszczyk
Zdjęcia: Maria Ostrowska

Wyświetleń: 389
Opublikowano: 31.01.2018