Przejdź do strony

W NASZYM URZĘDZIE ZAPŁACISZ KARTĄ PŁATNICZĄ I TELEFONEM

Urząd Miasta i Gminy Skaryszew przystąpił do programu realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., w ramach którego otrzymaliśmy bezpłatnie dwa terminale płatnicze.

Program dotyczy upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Dzięki niemu możemy korzystać z możliwości bezpłatnego, bezgotówkowego płacenia za czynności administracyjne.

Każdy mieszkaniec gminy przy pomocy karty płatniczej lub telefonu może zapłacić swoje rachunki (zobowiązania wobec gminy) bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatności z użyciem karty płatniczej lub telefonu odbywają się w Urzędzie tak samo, jak w dowolnym sklepie wyposażonym w terminal. Płatności można dokonać również w formie zbliżeniowej. Terminale obsługiwane są przez firmę POLCARD i służą do obsługi kart płatniczych, tj. w systemie płatniczym VISA oraz MasterCard oraz płatności mobilne BLIK.

Terminale są przeznaczone tylko i wyłącznie do realizacji zobowiązań wobec gminy, takich jak podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny czy opłata od zagospodarowania odpadów komunalnych. Płacący nie ponosi żadnych kosztów związanych z korzystaniem z terminala.

Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla interesantów wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla urzędu przełoży się na usprawnienie pracy.

 

Wyświetleń: 821
Opublikowano: 7.03.2018