Przejdź do strony

"ŻOŁNIERZE WYKLĘCI, BOHATEROWIE NIEZŁOMNI" - WYNIKI GMINNEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W związku z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole został zorganizowany międzyszkolny konkurs pod nazwą Żołnierze Wyklęci Niezłomni Bohaterowie. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Ireneusz Kumięga oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie Delegatura IPN w Radomiu. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na uroczystym apelu w dniu 1 marca 2018r.
Głównym celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży tematyki o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs składał się z dwóch kategorii wiekowych: klas III - IV oraz klas V-VII. Młodsze dzieci przygotowały laurki „Żołnierzom Wyklętym - Niezłomnym Bohaterom składamy hołd” zaś starsi uczniowie prezentację multimedialną bądź pracę pisemną o Żołnierzach Wyklętych - opowiadanie lub kartka z pamiętnika, wspomnienia kombatanta. W konkursie wzięło udział osiem szkół z terenu Gminy Skaryszew, wpłynęło 22 prace. Prace oddane przez uczestników były wykonane na bardzo wysokim poziomie, wyrażały ich pomysły w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się różnorodnością i oryginalnością.
W dniu 27 lutego 2018 r. Komisja Konkursowa w składzie: pani Iwona Kilianek – Sekretarz Miasta i Gminy Skaryszew oraz nauczyciele nasze szkoły w składzie: Jolanta Skrzypek, Agnieszka Słowik i Monika Kędzierska w obecności dyrektora szkoły dokonała oceny prac i przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii laurka:

I miejsce – Maja Cieśla kl.III z PSP w Makowcu
II miejsce – Krzysztof Tatar kl.III z PSP w Makowie
III miejsce – Filip Maciąg kl.IV z PSP w Dzierzkówku Starym

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

- Daria Piorun kl.IV z PSP w Modrzejowicach
- Ewa Malicka kl.III z PSP w Odechowie Filia w Wólce Twarogowej
- Weronika Jurgas kl.III z PSP w Skaryszewie
- Zofia Woźniak kl.III z PSP w Skaryszewie
- Damian Mital kl.III z PSP w Dzierzkówku Starym

W kategorii prac literackich wpłynęło dwa opowiadania. Komisja zdecydowała, iż obie prace zasługują na I miejsce, które otrzymały:

- Maria Wójcicka kl.VII z PSP w Dzierzkówku Starym za opowiadanie ,, Zapomniane losy”
- Julia Konopska z kl.VII z PSP w Skaryszewie za kartkę z pamiętnika kombatanta.

W kategorii praca multimedialna o Żołnierzach Wyklętych - Niezłomnych Bohaterach wpłynęło 5 prac, przyznano następujące miejsca:

I miejsce - Katarzyna Kalbarczyk kl.V z PSP w Dzierzkówku Starym
II miejsce – Paweł Kościelniak kl.VI z PSP z Makowa
III miejsce – Mateusz Witkowski kl.VII z PSP w Chomentowie Puszcz
III miejsce – Jakub Marek z PSP w Skaryszewie

Zdobywcy głównych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia ufundowane przez Burmistrza Skaryszewa oraz IPN.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie Justyna Gazda i Ewelina Skalska-Piecyk.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy.

Autor: Ewelina Skalska-Piecyk

Wyświetleń: 807
Opublikowano: 12.03.2018