Przejdź do strony

SENSACYJNE ZWYCIĘSTWO CZARNYCH RADOM PRZY WSPANIAŁYM DOPINGU SKARYSZEWSKICH KIBICÓW

To był nasz dzień!

Sobota, 10 marca to dzień pełen sportowych emocji, który przeszedł do historii. Drużyna Cerrad Czarnych Radom podejmowała na swoim boisku wicemistrzów z Asseco Resovi Rzeszów, a radomskich zawodników dopingowała 50-cio osobowa reprezentacja Miasta i Gminy Skaryszew z Burmistrzem Skaryszewa na czele.

A wszystko to dzięki udziałowi w projekcie PARTNERSTWO REGIONALNE CZARNI, do którego dołączyliśmy w tym sezonie.

Już po raz drugi „CZARNI” wystąpili w barwach naszego miasta. Początek tego spotkania to oficjalne przekazanie pamiątkowej koszulki przez kapitana drużyny Wojciecha Żalińskiego na ręce Burmistrza, Ireneusza Kumięgi.  

Na parkiecie radomskiego MOSiRu tryumfowali zawodnicy CERRADU CZARNYCH RADOM, dla których utytułowana drużyna z Rzeszowa, była tylko tłem do zwycięstwa. Podopieczni Roberta Prygla w fantastycznym stylu rozgromili ASSECO RESOVIĘ RZESZÓW 3:0. Dustin Watten, libero Czarnych z herbem Skaryszewa na koszulce po raz kolejny w tym sezonie zaprowadził drużynę do zwycięstwa.

Gmina Skaryszew, jako partner meczu, tego dnia wspaniale się promowała. Skaryszewscy kibice głośno dopingowali radomską drużynę nie szczędząc gardeł, a i z pewnością nie dało się ich nie zauważyć. Charakterystyczne dla Skaryszewa koszulki oraz powiewające flagi miasta przykuwały uwagę pełnych trybun.

Nieukrywaną niespodziankę dla kibiców sprawiły także dwie grupy cheerleaders ze Skaryszewa i Makowca. Dziewczęta w pięknych strojach zaprezentowały się w dwóch przerwach meczu i mimo ogromnego stresu i kompletu widowni na trybunach dały wspaniały popis swoich tanecznych umiejętności.

Podczas sobotniego spotkania, oprócz banerów oraz reklam naszej gminy na ledowych bandach mieliśmy także stoisko promocyjne, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kibiców. Nasza koszulka tak spodobała się kibicom RESOVI, że wraz z ich klubem pojechała do Rzeszowa.

Okazuje się, że wielu mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew dopinguje CZARNYCH przychodząc na mecze i z pewnością na trybunach było nas znacznie więcej.

Patronat nad tak znaczącym plusligowym spotkaniem ma ogromną wartość promocyjną dla naszej gminy, tworząc pozytywny jej wizerunek poza granicami Skaryszewa. A udział uczniów naszych szkół w tak rewelacyjnym meczu to niezapomniana dawka emocji. Po meczu siatkarze spotkali się z naszymi kibicami i wspólnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Autor: Joanna Sowa
Foto: Wiktoria Bekasiwicz, Joanna Sowa, WKS Czarni Radom

Wyświetleń: 762
Opublikowano: 13.03.2018