SKARYSZEW PO RAZ TRZECI POBIEGŁ WILCZYM TROPEM

Pond 300 miast, 600 biegów, 70 0000 biegaczy w Polsce i zagranicą i wśród nich my Skarszewianie.

Po raz trzeci Skaryszew stał się częścią największego biegu pamięci w Polsce. Dystans honorowy 1963 m nawiązujący do daty śmierci ostatniego partyzanta Józefa Franczaka wystartował u nas, tak jak w całej  Polsce w samo południe. Niesamowita atmosfera, szpaler płonących ognisk, leśna, prawdziwie wilcza trasa którą pobiegło 170 biegaczy. Kolejnych 75 wystartowało na dystansie 5 km.

Najmłodszymi zawodnikami w tym roku byli biegnąca lub biegnący  razem z mamą Natalką nienarodzony jeszcze biegacz lub biegaczka :)  oraz   8 letni: Madzia Stachurska i Mateusz Kucharski.

Skaryszewska edycja biegu zgromadziła wokół siebie całe rodziny, a nawet pokolenia. Jest to jedyne wydarzenie biegowe, które łączy w sobie modę na bieganie z popularyzacją historii. W tym biegu nie chodził o rywalizację, a o wspólnie spędzony czas i wspólne przeżycie wydarzenia, które wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

"Super dzisiaj było chyba najlepiej w Polsce w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej"  - powiedział po wbiegnięciu na metę Marcin Stompór.

"Pierwszy raz biegłam - zawsze przyglądałam sie z boku, a to nie to samo - niesamowite emocje i duma z ukończenia trasy" - mówiła Ewelina.

Do mety jako pierwszy dobiegł Kamil Walczyk z czasem 7:23 , drugi był Krzysztof  Rękawik z czasem: 7:32, a trzeci Rafał Karolak z czasem: 7:33. Wśród kobiet I miejsca zajęła Anna Staniewska z czasem 8:46 , II msc. Ewa Kundys – czas: 8:48  i trzecie Anna Karolak z czasem: 8:55

Wśród dzieci I msc zajęła Amelka Karolak – która notabene była pierwszą ”kobietą” na mecie z czasem: 8:33 II msc. zajęła Julia Konca, a III Julia Bocheńska. Wśród chłopców jako pierwszy wbiegł Patryk Mirota z czasem 8:15,  II był Maciej Piwowarczyk, a trzeci Michał Konca.

W biegu 5km pierwszy wbiegł ponownie Kamil Walczyk z czasem 19.43, II był Bartek Nowak czas- 21:32, III był Karol Kucharski 22:12

wśród Kobiet I msc. zdobyła Anna Staniewska czas: 28:08, II była Justyna Bocheńska - czas:28:27, III miejsce zajęła Emilia Kajdan- czas 32:16.

Omyłkowo sędzia zawodów jako trzecią zweryfikował Panią Beatę Konca jednak po analizie wyników okazało się, że III miejsce wywalczyła Emilia. Przepraszamy puchar zostanie dostarczony wkrótce.

Dla wszystkich obecnych na biegu przygotowaliśmy gorącą grochówkę prosto z opalanej drewnem z kuchni polowej.

Organizatorem ogólnopolskim biegu  jest Fundacja Wolność i Demokracja,  organizatorem lokalnym Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie. Nie udało by nam się zorganizować biegu bez pomocy i zaangażowana wielu osób i jednostek OSP. Już w sobotę znakowaliśmy trasę i układaliśmy ogniska. Od niedzielnego poranka pod wodzą Naczelnika Pawła Tuzinka pomagali nam druhowie z OSP Skaryszew, Odechów, Wólka Twarogowa, Gębarzów, Chomentów Puszcz, Huta Skaryszewska, Dzierzkówek Stary którzy uczestniczyli w zabezpieczeniu biegu. Dziękujemy za pomoc i wsparcie bez Was trudno było by sprawnie i BEZPIECZNIE przeprowadzić biegi.

Autor: Anna Karolak
Fot. MGOK Skaryszew, Magdalena Dziewit i Dominika Zaręba

Wyświetleń: 409
Opublikowano: 20.03.2018