Przejdź do strony

WIELKANOC W SKARYSZEWIE

Niedzielą Palmową rozpoczęły się obchody Wielkiego Tygodnia w naszym mieście. Wokół skaryszewskiego kościoła przeszła procesja dzieci z kolorowymi palmami.

W Wielki Piątek odprawiono ostatnią drogę krzyżową, a całe popołudnie adorację przy grobie pańskim pełnili strażacy z gminnych jednostek OSP. W Wielką Sobotę,  do godziny 11.00 księża święcili przyniesione do kościoła koszyczki z pokarmem, a w sobotnie popołudnie przy grobie czuwali  druhowie z OSP w Skaryszewie oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. O godzinie 20.00 odbyło się nabożeństwo, podczas którego  ksiądz poświęcił ogień i wodę chrzcielną.

W niedzielę, o świcie tuż po godzinie 6.00 dookoła skaryszewskiego kościoła przeszła  procesja rezurekcyjna. Zapowiadało ją tradycyjnie donośne bicie dzwonów. Na czele procesji   niesiona była figura Zmartwychwstałego Jezusa, a tuż za nią kroczyli księża, orkiestra Dęta OSP, druhowie strażacy i mieszkańcy Skaryszewa. Po zakończeniu mszy Orkiestra Dęta i druhowie przemaszerowali pod budynek remizy. W tym roku ze względu na trwający remont i przebudowę strażnicy tradycyjne jajeczko strażackie odbyło się na zewnątrz przed budynkiem.

Autor: Anna Karolak

 

Wyświetleń: 664
Opublikowano: 12.04.2018