Przejdź do strony

ZABIEGANA BASIA W PARIS INTERNATIONAL MARATHON

Jak spaść to z wysokiego konia, jak kochać to księcia, jak biec pierwszy w życiu maraton to gdzie jak nie  w Paryżu. Pomyślała, potrenowała i pojechała. Basia Okorska-Bombińska mieszkanka Makowa, nasza, zabiegana Skaryszewianka swój pierwszy maraton pobiegła właśnie w stolicy Francji. W tegorocznej edycji imprezy wystartowało ponad  55 tysięcy biegaczy  ze 145 krajów świata. Paryski maraton stratuje nieprzerwanie  od 1977roku.

Trasa biegu wiedzie przez 5 dzielnic Paryża, a biegacze podziwiają  jego  panoramę ze sławnymi miejscami. Start odbywa się  spod  łuku  tryumfalnego i dalej biegnie  w dół Pól Elizejskich. Nasza Basia przebiegała więc obok wieży Eiffla, Katedry Notre Dame czy  Bastylii. Takie widoki na pewno dodały Jej skrzydeł i swój pierwszy maraton ukończyła z czasem: 3:58 Gratulacje Baśka jesteśmy z Ciebie dumni.


PS.  Flaga Skaryszewa, którą podarowałam Basi przed wyjazdem przyniosła jej również szczęście - była ze mną na Runmagedionie, gdzie niespodziewanie udało mi się stanąć na podium, a teraz Baśce ukończyć pierwszy maraton z czasem przed 4 godzinami.

Autor: Anna Karolak

Wyświetleń: 971
Opublikowano: 17.04.2018