Przejdź do strony

ODDAJ KREW, URATUJ ŻYCIE

Po raz kolejny, w naszym mieście Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zaprasza na akcję poboru krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku kosntego.

W najbliższą niedzielę, 6 maja w godzinach od 9.00 do 14.00, w specjalnym krwiobusie będzie można podzielić się najcenniejszym darem serca.

Akcje honorowego krwiodawstwa są regularnie powtarzane. Warto zapamiętać podstawowe zasady pobierania krwi. W dniu wizyty w przychodni lub punkcie mobilnym należy zjeść lekkie śniadanie, natomiast w dniu poprzedzającym – unikać używek. Przed zabiegiem należy się zarejestrować. W tym celu wymagane jest posiadanie przy sobie dokumentu ze zdjęciem oraz podanie adresu zamieszkania i numeru PESEL.

Procedurę rozpoczyna krótkie badanie lekarskie. Po wydaniu pozytywnej opinii przez lekarza można przystąpić do oddania krwi. Jednorazowo pobiera się jej ok. 450 ml. Całość trwa ok. 15 minut.

– Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej akcji. Formalności na miejscu nie trwają długo,  a oddając krew możemy uratować czyjeś życie.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 528
Opublikowano: 2.05.2018