Przejdź do strony

„XXI WIEK Z NOWĄ PIOSENKĄ” – czyli XVIII Festiwal Piosenki Religijnej w Skaryszewie PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY

15 maja,  soliści i duety, z Polski oraz goście zza granicy zaśpiewają przepiękne pieśni religijne o Duchu Świętym, które będzie oceniało jury oraz ksiądz biskup Antoni Długosz i inni goście z telewizyjnego programu ZIARNO.

W festiwalu udział biorą wykonawcy w wieku do 18 lat. W tym roku zgłosili się młodzi artyści z Litwy, Łotwy, Estonii i z całej Polski.

- Przyjadą górale z Białego Dunajca, muzycy z Łodzi, Kielc i Lubelszczyzny - mówi Artur Janiak, współorganizator Festiwalu. - Na pewno będzie można usłyszeć dużo nowych, pięknych piosenek. Zapraszamy także wszystkie dzieci, bo będzie można spotkać się z ekipą programu "Ziarno" i księdzem Antonim Długoszem. Będą także konkursy z nagrodami.

Tym razem przewodnim mottem muzycznego przeglądu będzie Duch Święty.

Przed godziną 14 poznamy wyniki konkursu. Uczestnicy będą walczyć o Grand Prix im. Biskupa Jana Chrapka oraz nagrodę Programu "Ziarno", ale wszyscy młodzi artyści otrzymają dyplomy i nagrody. Po festiwalu najlepsze nowe piosenki opublikowane zostaną na płycie CD. Festiwal będzie rejestrowany przez ekipę programu "Ziarno" TVP1. Honorowy patronat objął ksiądz biskup Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

A relację z festiwalu będzie można obejrzeć w niedzielę, 20 maja w programie ZIARNO w TVP 1 o godz. 8.55

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 556
Opublikowano: 10.05.2018