Przejdź do strony

PIKNIK STRAŻACKI W SKARYSZEWSKIM RYNKU I PIERWSZY BIEG FLORIANA

W niedzielne popołudnie, 6 maja w ramach cyklu "Spotkajmy się w Rynku" Ochotnicza Straż Pożarna  w Skaryszewie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprosili mieszkańców na PIKNIK STRAŻACKI w ramach którego odbył się także I SKARYSZEWSKI BIEG FLORIANA. Dopisała pogoda, a impreza była  idealną propozycją dla rodzin na spędzenie niedzielnego popołudnia. Na dzieci czekało mnóstwo, bezpłatnych atrakcji : mogły wspinać  się na ściance wspinaczkowej, hasać na  wielkim dmuchanym strażackim torze przeszkód, postrzelać z laserowej wiatrówki, strącić przeszkodę strumieniem wody z hydronetki, czy poskakać na trampolinie przygotowanej przez Jump World. W konkursach można było wygrać również bezpłatne wejściówki do Jump Wordu za co serdecznie dziękujemy tej firmie.

Wiele emocji i dużo odwagi wymagało budowanie piramidy ze skrzynek. Konkurencje zabezpieczała  jednostka ratownictwa wysokościowego.  Rekordzistka zanim spadła - wspięła się aż na 16 skrzynek. Dookoła rynku zaparkowały strażackie wozy do których można było wsiąść, włączyć sygnały, zobaczyć urządzenia. Obecna była także łódka strażacka udostępniona przez druhów z OSP Jedlnia Letnisko.  W mini miasteczku atrakcji można było wypoczywać na plażowych leżakach obserwując dzieci malujące strażackie rysunki.

Przed godziną 18 do Rynku zaczęli przybywać biegacze, którzy chcieli stanąć na linie startu I biegu Floriana. Biuro zawodów poprowadziły wolontariuszki Ania, Marta i Renata, a rozgrzewkę trenerka siłowni Pop Gym - Kinga. Pięć minut po godzinie 18 wystartował bieg, trasę na rowerze wskazywał Komendant skaryszewskiej OSP Paweł Tuzinek, a sędzią zawodów był Prezes jednostki Rafał Karolak. Zawodniczki i zawodnicy mieli do przebiegnięcia 4 km.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Kamil Walczyk z Zabieganego Skaryszewa, tuż za nim był Sławomir Rusak z „Biegiem Radom”, trzeci był Karol Kucharski – prezes „Zabieganego Skaryszewa”.

Wśród kobiet wygrała wicemistrzyni Polski maratonów - Karolina Waśniewska z „Biegiem Radom”, tuż za nią linie mety przecięły skaryszewianki: Ania Staniewska i Marta Woźniak. W kategorii strażackiej wygrał druh Janusz Celi z OSP Modrzejowice, II był Mateusz Mundzik z OSP Wierzbica i III Daniel Białas również z OSP Wierzbica.

Autor: Anna Karolak
 

Wyświetleń: 348
Opublikowano: 21.05.2018