SKARYSZEWSCY, MGOK-OWSCY TANCERZE WYRÓZNIENI W XXV REGIONALNYM KONKURSIE MUZYCZNO-TANECZNY MUSIC DANCE W KOZIENICACH

17 maja, w Kozienickim Domu Kultury odbył się XXV Regionalny Konkurs Muzyczno-Taneczny Music Dance. Na scenie prezentowali się tancerze: soliści i formacje, a także cheerleaderki. Uczestnicy to mieszkańcy czterech powiatów: kozienickiego, zwoleńskiego, lipskiego i radomskiego. Skaryszewski MGOK w konkursie reprezentowały 2 formacje : Kolorowe Zamieszanie i Lui Squad przygotowane przez naszą, taneczna instruktorkę Luizę Samagowską-Załęcką.

Prawie  60 prezentacji  oceniało trzyosobowe jury w składzie:

  • Wioletta Płaza – I miejsca w turniejach ogólnopolskich m.in. w Staszowie, Lublinie, Piaskach. Tytuł Mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich, finalistka w turnieju Freedom Dance Cup Festival, finalistka w Pucharze Polski w klasach tanecznych.
  • Natalia Prylowski – międzynarodowa klasa S w tańcach latynoamerykańskich i klasa A w tańcach standardowych. Półfinalistka Mistrzostw Świata w Paryżu w tańcach latynoamerykańskich w kat. wiekowej do 19 roku życia. Finalistka wielu polskich turniejów rangi Grand Prix. Uczestniczka turniejów międzynarodowych w Anglii, Holandii, Francji oraz w Niemczech i Szwecji. Tytuł Mistrza Polski Centralno-Wschodniej.
  • Diana Pytlik - Od zawsze taniec był jej wielka pasją. Przez 12 lat tańczyła taniec towarzyski sportowo, występując na ponad stu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając między innymi tytuł Mistrzyni Polski w Stylu Standardowym. Nauczyciel tańca z 8 letnim stażem, współpracujący z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz parami sportowymi. Posiada międzynarodową klasę taneczną „S” w Tańcu Standardowym i Latynoamerykańskim. Uzyskała uprawnienia Polskiej Akademii Sportu -specjalność Taniec Sportowy.

Jurorki brały pod uwagę dobór muzyki, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, dobór i estetykę kostiumów oraz ogólny wyraz artystyczny. Tym bardziej cieszymy się, że obydwie, nasze, skaryszewskie formacje otrzymały wyróżnienia w konkursie. Gratulacje.

Autor: Anna Karolak

Wyświetleń: 218
Opublikowano: 22.05.2018