Przejdź do strony

II OTWARCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO W SKARYSZEWIE

moto1.jpg

29 kwietnia w Skaryszewie odbyto się już po raz drugi, Parafialne Otwarcie Sezonu Motocyklowego.

Imprezę organizował  Motocyklowy Klub św. Jakuba działający przy skaryszewskiej świątyni.

Inauguracja sezonu motocyklowego 2018, rozpoczęła się od mszy św. w intencji wszystkich kierowców.
W tym roku motocykliści nie zawiedli i nie najlepsza pogoda nie odstraszyła skaryszewskich miłośników jednośladów. W tegorocznym  otwarciu wzięło udział ponad 60 maszyn zarówno z właścicielami jak i właścicielkami wspaniałych maszyn.

Po mszy ks. prob Dariusz Skrok przechodząc obok ustawionych  na placu kościelnym motocykli, pobłogosławił wszystkich uczestników, którzy otrzymali od niego również pamiątkowe okolicznościowe naklejki Motocyklowego Klubu św. Jakuba w Skaryszewie.

- „Choć jeszcze pogrzmiewało a z nieba święcił nas nam Pan Bóg, to wszyscy zdecydowaliśmy nie rezygnować i rozpoczęć paradę po drogach miasta i gminy”  - powiedział nam współorganizator imprezy Daniel Rogala.

Parada z wielkim hukiem wyruszyła w kierunku Wólki Twarogowej poprzez Miasteczko, Odechów, Kobylany  by od strony osiedla Bonie wrócić na plac kościelny.

Po powrocie na teren kościoła na najbardziej wytrwałych czekało ognisko przy którym można było zarówno osuszyć ubranie jak również upiec czekającą na gości kiełbaskę.

- Po woli impreza na Skaryszewskim terenie nabiera rozpędu. Widząc tak duże zainteresowanie może czas aby rozszerzyć kolejną edycję o nowe atrakcje. Być może należałoby rozszerzyć współpracę z innymi klubami, a noże nawet zorganizować imprezę z cyklu Moto Serce ? – dodaje Daniel Rogala

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim darczyńcom panu Zdzisławowi Mroczkowskiemu z zakładu MAMBA, panu Maciejowi Żelaznemu,  Klubowi Road Runners MC Poland,  a przede wszystkim wspaniałym uczestnikom.

Autor: Wioletta Mróz

Wyświetleń: 339
Opublikowano: 23.05.2018