Przejdź do strony

ZAPRASZAMY NA I KRAJOWĄ WYSTAWĘ KÓZ ANGLONUBIJSKICH

wystawa_koz_anglonubijskich_2018.png

Już jutro, po raz pierwszy w Skaryszewie i po raz pierwszy w Polsce prezentowane będą cieszące się ogromną popularnością w całej Europie KOZY ANLONUBIJSKIE.  Miłośnicy tej rasy spotkają się podczas I Krajowej Wystawy Kóz Anglonubijskich, która zagości w Stadninie Koni HUBERTUS. Tę wyjątkowo ciekawą rasę oceniać będą międzynarodowi sędziowie holenderscy. Początek wystawy o godz. 10.00

Entuzjaści tej rasy pochodzą już nie tylko z Anglii i Holandii. Do grona jej miłośników dołączyły także takie kraje jak USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Niemcy i Belgia. W Polsce hodowla tej rasy również nabiera tępa, a to za sprawą charakterystycznych cech anglonibijskich. Oprócz czynników zewnętrznych takich jak: duma, elegancja i pewna siebie postawa, kozy anglonubijskie są niezwykle Inteligentne, spokojne, łagodne i bardzo przywiązują się do właściciela. 

Kozy anglonubijskie są wyjątkowe nie tylko ze względu na ich pozytywny charakter, lecz głównie ze względu na wyśmienity smak mleka, bogatego w wysoką zawartość tłuszczu- od 5%, oraz zawartości białka- od 4%.

Patronat nad wydarzeniem objął BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKARYSZEW.

Wyświetleń: 523
Opublikowano: 3.08.2018