Przejdź do strony

28. BIEG POWSTANIA WARSZAWSKIEGO TYSIĄCE BIEGACZY I DUŻA EKIPA ZABIEGANYCH SKARYSZEWIAN

W nocnym, sobotnim  biegu na dystansach: 5 i 10 km wystartowało  aż 12 tysięcy zawodników, by  oddać cześć Powstańcom Warszawskim. Do mety dotarło 10. 500 wśród nich wszyscy zabiegani Skaryszewianie. Wyjątkowy bieg, niesamowita atmosfera i emocje, to nie tylko zawody, ale to  jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Warszawie. Tu nie biegnie się dla wyników i życiówek, ale by zamanifestować swą obecnością pamięć i szacunek do Powstańców.
W tym roku z powodu remontu  ulicy Miodowej, bieg odbywał się w nowej lokalizacji. Baza zawodów znajdowała się na Torze Łyżwiarskim "Stegny", a trasa poprowadzona została głównymi ulicami osiedla. Przed startem obu biegów zagrała Orkiestra Reprezentacyjna  Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego, a biegacze odśpiewali - przed startem 5-tki Rotę, a przy starcie 10 km hymn. Sygnał do startu dawali honorowi goście Pan Leszek Żukowski, Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK i Pan Eugeniusz Tyrajski wiceprezes związku Powstańcu Warszawskich, walczący podczas powstania w rejonie Stegien.
Pogoda nie sprzyjała było gorąco i bardzo, bardzo  parno, co nie przeszkodziło, by nasz zabiegany Kamil Walczyk (z Makowa) przebiegł 10 km w super czasie 00:36:44. W biegu na 5 km najszybciej z zabieganych na mecie zameldował się Radek Maj (Chomentów) z czasem: 00:24:02. Wśród kobiet najszybsze były: na 10 km Anna Staniewska z czasem 00:55:28, w biegu na 5km Renata Barańska z czasem: 00:28:02

Autor: Anna Karolak

Wyświetleń: 430
Opublikowano: 7.08.2018