Przejdź do strony

REMONT REMIZY OSP BUJAK Z DOFINANSOWANIEM

mazowieckie_straznice_osp.jpg

23 742,00 złotych dofinansowania dla Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujaku w ramach programu ,,Mazowieckie strażnice OSP – 2018” oraz 20 000,00 zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pozyskała Gmina Skaryszew na remont strażnicy w miejscowości Bujak.

W dniu 30 sierpnia 2018 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Skaryszew odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew z Zarządem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujaku, sołtysem sołectwa Bujak, Radnym Rady Miejskiej i Komendantem Miejsko-Gminnym OSP dotyczące remontu strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ramach zaplanowanych prac budowlanych zostanie wyremontowany dach strażnicy wraz z dociepleniem, wymiana elektryki, wymiana drzwi wewnątrz budynku, drzwi zewnętrznych, bramy garażowej oraz wymiana podłogi. Dotychczasowe deski zostaną zastąpione płytkami podłogowymi. Poprawi się również zaplecze sanitarne. Zostaną ułożone płytki oraz wymieniona armatura łazienkowa.

Całkowita wartość remontu wyniesie około 85 000,00 złotych  z tego połowa środków została pozyskana ze środków zewnętrznych, reszta to środki Gminy oraz środki i funduszu sołeckiego sołectwa Bujak.

Dzięki remontowi strażnicy OSP  poprawią się warunki, z których korzystają strażacy ochotnicy z Bujaka. Remiza będzie także wykorzystywana na spotkania wiejskie czy zebrania. Przy strażnicy druhowie zapowiadają otwarcia w sezonie wiosenno-letnim boiska do piłki siatkowej.

Autor: Krzysztof Rękawik

Wyświetleń: 497
Opublikowano: 10.09.2018