Przejdź do strony

WOKALISTKA MGOK PATRCYJA ZAWISZA W KONCERCIE GALOWYM XVI FESTIWALU MUZYKI ROZRYWKOWEJ m. Bogusława Klimczuka WYŚPIEWAŁA III NAGRODĘ

Sam awans Patrycji do koncertu Galowego, po 2 etapach eliminacji, był już dużym sukcesem, a występ na profesjonalnej, pięknej scenie przygotowanej prawie jak na festiwalu w Opolu ogromną nagrodę. Do tego fakt, że Patrycja była najmłodszą uczestniczkę koncertu potwierdza Jej wielki wokalny talent i ogromną, profesjonalna pracę  naszego MGOK-owskiego trenera wokalu Piotra Markowskiego. Na 12 finalistów aż 4 to podopieczni Piotra.

Finałowy koncert odbył się w sobotę, 25 sierpnia na scenie Enea w Amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim, a poprowadził go znany dziennikarz muzyczny Programu 1 Polskiego Radia Paweł Sztompke. Po uroczystym otwarciu publiczność wysłuchała krótkiego koncertu piosenek skomponowanych przez festiwalowego patrona.

Później przyszedł czas na prezentacje najlepszych sześciu uczestników tegorocznej , XVI już edycji festiwalu i ogłoszenie werdyktu Jury.

Grand Prix im. Bogusława Klimczuka i nagrodę pieniężną  zdobyła Zofia Sydor z Krakowa, NASZA PATRYCJA ZAJĘŁA III MIEJSCE i nagrodę 1.500 zł. Podczas koncertu zaśpiewała „Białą armię” Bajmu i otrzymała ogromne brawa i sympatię publiczności. Wisienką na torcie jest również fakt, że Patrycja wystąpiła tuż przed koncertem gwiazdy wieczoru Grzegorza Hyżego.
To kolejny, poważny sukces Patrycji, który cieszy nas ogromnie, tym bardziej, że wokalistów oceniała naprawdę wykwalifikowane muzycznie Jury w tym syn kompozytora. Marek Klimczuk to również znany kompozytor, a także kierownik muzyczny i twórca dubbingu do wielu filmów  współpracujący z wieloma wytwórniami na świecie.

Autor: Anna Karolak

Wyświetleń: 924
Opublikowano: 11.09.2018