Przejdź do strony

PRAWIE 150 TYS. NA BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY

Grant o wartości 147 840,00 zł otrzymała Gmina Skaryszew na bezpłatne szkolenia z Internetu dla naszych mieszkańców w ramach projektu „Ja w Internecie”. W programie nie był wymagany wkład własny, dofinansowanie wynosi bowiem 100 procent. 

Program skierowany jest do dorosłych mieszkańców Gminy Skaryszew (od 25 roku życia), aby nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić ich pozycję na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500 +), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności gospodarczej.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia na temat: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog), „Rolnik w sieci”, „Kultura w sieci”.

W ramach grantu, na potrzeby przeprowadzenia szkoleń,  Gmina Skaryszew zakupi komputery, które po zakończeniu programu mogą zostać przekazane szkołom znajdującym się naszym terenie.

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

WYNIKI NABORU

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 956
Opublikowano: 13.09.2018