Przejdź do strony

FLAGI OD PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Z okazji 100-tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, za pośrednictwem Poczty Polskiej otrzymaliśmy 38 flag narodowych od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Flagi już przekazaliśmy do wszystkich sołectw i rad osiedlowych Miasta i Gminy Skaryszew. Jedna z nich zawiśnie w Skaryszewskim Rynku, gdzie podczas niedzielnych uroczystości, w samo południe, łącząc się z Polakami z całego kraju i świata odśpiewany zostanie Hymn Narodowy.

W przygotowanych przez parę prezydencką i wolontariuszy przesyłkach, oprócz flagi, znalazło się też przesłanie od prezydenta.

"Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski" - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Wyświetleń: 375
Opublikowano: 8.11.2018