Przejdź do strony

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY W SKARYSZEWSKIM RYNKU

 kiermasz_charytatywny_2018.jpg

W niedzielę, 16 grudnia w Skaryszewie poczujemy ducha Świąt Bożego Narodzenia. Po raz drugi skaryszewski Rynek zamieni się w prawdziwe, świąteczne miasteczko, gdzie sprzedawane będą oryginalne prezenty i ozdoby choinkowe oraz bożonarodzeniowe przysmaki.

Zapraszamy do współtworzenia Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, którego celem jest promowanie lokalnych produktów, upowszechnianie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych wśród mieszkańców, a także propagowanie i ukazanie dorobku artystycznego i kulinarnego stowarzyszeń działających na terenie Miasta i Gminy Skaryszew, uczniów szkół oraz twórczości osób zajmujących się rękodziełem. 

Na stoiskach sprzedawane będą głównie artykuły wykonane własnoręcznie. Może to być wszelkiego rodzaju rękodzieło, np. dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki bożonarodzeniowe i inne, a także wyroby cukiernicze (pierniki, ciastka, ciasta i inne).

Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny. Mieszkańcy nie tylko zaopatrzą się w artykuły budujące świąteczny klimat, ale także wesprą szczytną inicjatywę. W tym roku dochód, który będą Państwo chcieli przekazać ze sprzedaży przedmiotów, zostanie przeznaczony dla podopiecznych Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Prawdziwie świąteczną atmosferę zagwarantuje również spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz wyjątkowy koncert kolęd. Dla najmłodszych przygotowane również będą warsztaty robienia świątecznych pierniczków.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można uzyskać pod numerem telefonu 48/610-30-89 wew. 120.

Święta to czas dzielenia się radością – nie tylko z najbliższymi. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 770
Opublikowano: 9.12.2018