II BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY ZA NAMI

W niedzielę, 16 grudnia skaryszewski Rynek po raz drugi choć na chwilę, zamienił się w magiczny świat. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu świątecznych potraw i rozbrzmiewającej wokół świątecznej muzyki spotkali się mieszkańcy Gminy Skaryszew, którzy chętnie kupowali kiermaszowe wyroby. A wszystko po to, aby wesprzeć podopiecznych Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Od rana, Rynek tętnił życiem, a na świątecznie udekorowanych, drewnianych straganach pojawiły się misternie wykonane ozdoby i specjały świąteczne; wyjątkowe aniołki, ozdobne choinki i choineczki, ręcznie malowane bombki, kartki świąteczne, pięknie ozdobione wianuszki i stroiki z naturalnych produktów, smakowite makowce z Makowca, pierniczki z Makowa, skaryszewskie miody czy koronkarskie cudeńka. W rolę wystawców wcielili się uczniowie i nauczyciele z przedszkola i szkół, członkowie stowarzyszeń i twórcy z naszej gminy, dla których była to wspaniała okazja do zaprezentowania swojej pracy.

W ideę organizowanego Kiermaszu zaangażowały się całe społeczności szkolne; przedszkolaki i wychowawcy z Samorządowego Przedszkola w Skaryszewie, uczniowie, nauczyciele i rodzice ze szkół podstawowych w Skaryszewie, Makowie, Makowcu, Dzierzkówku Starym, Odechowie, Chomentowie Puszcz, Modrzejowicach, Sołtykowie. Zaproszenie do współtworzenia tego wydarzenia przyjęli członkowie stowarzyszeń „Aktywni na Targowej” ze Skaryszewa, „Makowianie” z Makowa, „Zawsze Razem” z Gębarzowa i „Filcaki wspierają dzieciaki”, lokalni twórcy: Pani Joanna Ostrowska ze Skaryszewa, Pani Katarzyna Szubińska z Makowca, Pani Stefania Bednarczyk z Podsuliszki, Pani Agnieszka Zdanek z Makowca, Pani Monika Cholewa ze Skaryszewa czy też Panie z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie. A nad całością wydarzenia czuwał oczywiście  Św. Mikołaj.

A wśród tych wszystkich stoisk, jedno kusiło najbardziej. Wszędzie unosił się aromat specjałów świątecznych, które specjalnie na ten dzień przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. Panie „Chomentowianki, Panie „Makowianki” i Panie ze stowarzyszenia „Zawsze Razem” z Gębarzowa zachęcały do skosztowania bigosu, chleba ze smalcem oraz różnego rodzaju wypieków świątecznych.

Niepowtarzalną atmosferę tego dnia tworzyła także świąteczna muzyka. Na scenie kolędował Zespół Ludowy SKARYSZEWIACY, Orkiestra Dęta OSP Skaryszew, zespoły wokalne ze Studia Wokalnego MGOK.

Podczas tych kilku godzin, udało się zebrać niebagatelną kwotę 6 705,00 zł.

Za ogromne wsparcie, nie tylko finansowe, ale i duchowe podziękował ks. Marek Kujawski duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu wraz z wolontariuszkami.

"Gorąco wszystkim Państwu dziękujemy za ogrom pracy, który włożyliście w przygotowanie Bożonarodzeniowego Kiermaszu Charytatywnego, w trakcie którego zbieraliśmy środki dla podopiecznych Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Efekt Państwa zaangażowania przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!

Dziękujemy za przepyszne smakołyki, wypieki, ciepłe dania, piękne dekoracje i ozdoby, czas poświęcony na obsługę stoisk, Państwa pomysłowość, zaangażowanie i chęci!

Dziękujemy Mieszkańcom Miasta i Gminy Skaryszew, którzy pomimo zimowej aury postanowili wesprzeć tak szczytny cel, a przy okazji już poczuć atmosferę Bożego Narodzenia,.

Wspólnie z Państwem udało nam się stworzyć Kiermasz pełen serdecznej, rodzinnej atmosfery, a poprzez to wydarzenie – pomóc chorym, cierpiącym oraz ich rodzinom"

Wyświetleń: 483
Opublikowano: 27.12.2018