Przejdź do strony

JASEŁKA W KOŚCIELE W ODECHOWIE

img_20190106_110544_burst002.jpg

W niedzielę, 6 stycznia w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny w Odechowie grupa utalentowanych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta przedstawiła Jasełka.

W pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku świec i choinek, aktorzy pragnęli przybliżyć wszystkim zgromadzonym wydarzenia sprzed 2000 lat. Utalentowana młodzież przeniosła nas jeszcze raz do tej pięknej chwili narodzenia Pana Jezusa. Pokazała, ile radości może sprawić wspólny śpiew i występy i zaprezentowała swój talent aktorski.

Przedstawieniu towarzyszyły piękne kolędy w wykonaniu uczniów szkoły przy akompaniamencie skrzypiec i keyboardu. Oryginalny scenariusz, oprawa muzyczna twórczo się przeplatały z wątkami biblijnymi i literackimi.

Spektakl zgromadził w świątyni wielu parafian, gorąco oklaskujących młodych wykonawców. W niejednym oku pokazała się łza wzruszenia.

Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił w słowach uznania i podziękowania uczniom oraz nauczycielom PSP w Odechowie ks. proboszcz Krzysztof Góralski.

Autor: PSP w Odechowie

Wyświetleń: 516
Opublikowano: 10.01.2019