WIELKI SUKCES WOKALISTKI MGOK PATRYCJI ZAWISZY W MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK W BĘDZINIE

Jesteśmy dumni! nasza wokalistka z II miejscem na Międzynarodowym Festiwalu oraz nagrodą 2.000 zł ufundowaną przez  Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego. To olbrzymi sukces dla Patrycji i jej wokalnego trenera Piotra Markowskiego, a także świetna promocja Skaryszewa.

25. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w tym roku odbył się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Od czwartku 10 do soboty 12 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej odbywały się przesłuchania finałowe. Wystąpiło  139 najlepszych zespołów i solistów wyłonionych spośród 1625, którzy w grudniu startowali w odbywających się w Polsce i za granicą eliminacjach. Już pierwszy dzień finałowych przesłuchań pokazał, że poziom jak zawsze  jest naprawdę wysoki, a wykonawców ocenia wykwalifikowane jury:  prof. dr hab. Benedykt Odya (przewodniczący, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), prof. dr hab. Teresa Krasowska (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i adiunkt Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie) i ks. dr hab. Paweł Sobierajski (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

W finałowych zmaganiach udział wzięło  ponad 120 amatorskich zespołów i solistów, a na scenie można było usłyszeć 346 kolęd i pastorałek śpiewanych przez dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów, a także chóry i młodzieżowe kapele, solistów i grupy wokalne.

Skaryszew na festiwalu reprezentowała wokalistka warsztatów wokalnych MGOK Patrycja Zawisza przygotowana przez Pana Piotra Markowskiego. Zaśpiewała "Cicha noc" i "Witaj gwiazdko". Patrycja wystąpiła 10 stycznia podczas pierwszego dnia przesłuchań. W sobotę otrzymaliśmy miłą informację, że reżyser koncertu galowego,  rejestrowanego przez TVP zaprasza ja do udziału w koncercie.

Koncert Galowy odbył się w niedzielę, 13 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Osiedlu Syberka w Będzinie. Reżyserem koncertu finałowego był Dariusz Wiktorowicz, który przygotował bogatą oprawę artystyczną koncertu, która zagwarantowała publiczności niezapomniane przeżycia.

Ps. Przypominam, by zaśpiewać w Koncercie Galowym Patrycja przeszła 3 etapy eliminacji: najpierw regionalne w DK Idalin, później koncert galowy w Szkole Muzycznej w Radomiu, wreszcie przesłuchania finałowe w Będzinie. Łatwo nie było, ale talent obroni sie sam.

Autor: Anna Karolak

Wyświetleń: 685
Opublikowano: 22.01.2019