Przejdź do strony

KOLEJNY, KOLĘDOWY SUKCES MGOK-owskich WOKALISTÓW NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU W PUŁAWACH

W niedzielę, 27 stycznia, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach odbył się galowy koncert XXIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2019, podsumowujący 5 dniowy etap przesłuchań na żywo.

Po raz pierwszy w tym roku pojawiliśmy się w Puławach we wtorek 22 stycznia. Nasi wokaliści: Duży i Mały Zespół Wokalny oraz solistka Patrycja Zawisza wystąpili w przesłuchaniach kwalifikacyjnych.

Puławski Festiwal Kolęd to jeden z najliczniejszych tego typu festiwali w Polsce. Na tegoroczną edycję przybyła rekordowa liczba wykonawców spośród których jury wybrało najlepszych do wystąpienia w Koncercie Laureatów.

W gronie laureatów Festiwalu znaleźli się wszyscy nasi podopieczni, lecz do występu finałowego Jury zaprosiło tylko Mały Zespół Wokalny. W skład jury w tym roku wchodzili: przewodniczący  ks. dr Wiesław Hudek, sekretarz jury Anna Filipiak-Matras, Stanisława Małgorzata Ziemnicka, Dominika Ziemnicka, Andrzej Sar, Marcin Król, Ignacy Czeżyk i Andrzej Topolewski.

W tegorocznej edycji oceniono 323 prezentacje (1419 wykonawców), wystąpiło: 221 solistów wokalistów, 7 solistów instrumentalistów, 55 zespołów wokalnych, 19 zespołów wokalno-instrumentalnych, 15 chórów, 5 zespołów instrumentalnych i 8 zespołów rodzinnych nie tylko z województwa lubelskiego, ale także z mazowieckiego czy nawet  podlaskiego.

Tym bardziej rozpiera nas duma i  cieszy I MIEJSCE I DWA WYRÓŻNIENIA zdobyte przez skaryszewskich wokalistów, to naprawdę duże osiągnięcie i ciężka praca z instruktorem Piotrem Markowskim.

Podczas koncertu, którego reżyserką i prowadzącą była Anna Filipiak-Matras laureaci  prezentowali wybrane przez Jury kolędy i pastorałki, a widzowie byli pod wrażeniem poziomu artystycznego wszystkich uczestników  za co  w dowód uznania  nagradzali wszystkich gorącymi brawami. Skaryszewski MAŁY ZESPÓŁ WOKALNY MGOK zaśpiewał "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi" i jak sie potem okazało ZAJĄŁ I MIEJSCE. Po koncercie wszyscy laureaci zostali zaproszeni do sali teatralnej, w której odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień. Duży Zespół i Patrycja Zawisza otrzymali WYRÓŻNIENIA.

Autor: Anna Karolak

Wyświetleń: 399
Opublikowano: 7.02.2019