Przejdź do strony

SKARYSZEWIANIE PO RAZ IV POBIEGLI TREOPEM WILCZYM

Około 180 osób dzieci, młodzieży i dorosłych pobiegło w Skaryszewie w IV Skaryszewskiej edycji Ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Ponad 360 miast w Polsce i za granicą, a wśród nich my Skaryszewianie. Niesamowita oprawa biegu płonące ogniska, dymiąca kuchnia polowa i unoszący sie w powietrzu zapach grochówki, wyjąca przy starcie strażacka syrena dodały specyficznego charakteru To zasługa strażaków ze skaryszewskiej i gminnych jednostek OSP. Do tego leśna, prawdziwie wilcza trasa biegu. Wśród biegaczy rodziny z dziećmi, zawodnicy nie tylko ze Skaryszewa, ale całego regionu, a także Starosta Radomski Waldemar Trelka.

O godzinie 12 wystartował dystans honorowy 1963 m, a potem dystans dodatkowy 5km. Najszybszym zawodnikiem, który zameldował się się na mecie był Kamil Walczyk z Makowa reprezentujący klub Zabiegany Skaryszew - czas:06:36, II był Mirosław Wesołowski z Mazowszan czas: 6:45, III Tomasz Szczepaniak z Miejskiej Dąbrowy czas: 7:15. Wśród kobiet I msc zajęła Anna Karolak czas 8:29, II Anna Staniewska 8:45 i III Ewa Kundys 9:16 wszystkie z teamu Zabiegany Skaryszew. Wśród dzieci I dziewczynka na mecie była Amelka Karolak czas: 8:13, II msc. zajęła Kamila Kasińska czas: 10:05, III msc., zajęła Zosia Gomuła czas: 10.:44. Wśród chłopców I msc. zajął Patry Mirota z Dzierzkówka Starego czas: 7:43, II msc. Mikołaj Dębiec z Dzierzkówka czas 8:43, III msc. Maj Kuba czas: 8:57.

W biegu na 5km ponownie, z duża przewagą  i rewelacyjnym czasem zwyciężył Kamil Walczyk,  czasem: 19:46, II msc zajął Mirosław Wesołowski czas 20:39, III Prezes Zabieganego Skaryszewa Karol Kucharski z czasem: 21:05. Wśród kobiet I msc. ponownie Anna Karolak, czas: 26:34, II msc ponownie Anna Staniewska czas: 27:02, III Monika Stępień 28:01.

Puchary i dyplomy wręczył zwycięzcom Burmistrz MiG Skaryszew Dariusz Piątek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w biegu, pokonanie własnych barier i słabości i uczczenie Żołnierzy Wyklętych. Sędziom zawodów był dyrektor radomskiego Biegu Kazików Pan Artur Błasiński srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski. Dziękujemy strażakom pod wodza komendanta Pawła Tuzinka  za ich nieoceniona pomoc. Dzięki Wam udało nam się stworzyć ta specyficzną atmosferę skaryszewskiego biegu.

Organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, organizatorami lokalnymi Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie, Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie oraz Stowarzyszenie Zabiegamy Skaryszew.

Autor: Anna Karolak