Przejdź do strony

VI OGÓLNOPOLSKI POKAZ KONI HODOWLANYCH TOWARZYSZĄCY SKARYSZEWSKIM WSTĘPOM

Od sześciu lat, Skaryszewskim Wstępom towarzyszy Ogólnopolski Pokaz Koni Hodowlanych organizowany wspólnie z Polskim Związkiem Hodowców Koni - Oddział w Radomiu. W tegorocznej edycji  zaprezentowały się  głównie ogiery zimnokrwiste z polskich hodowli. Na pokazie można było zobaczyć również dawne  zwyczaje  i tradycje związane z zakupem koni na targowiskach.

Choć pogoda nie rozpieszczała pokazowi przyglądało się liczne grono miłośników i hodowców koni z różnych zakątków naszego kraju, a także gości z zagranicy. Podczas pokazu zaprezentowano kilkanaście ogierów ras zimnokrwistych  z jednym wyjątkiem – dostojnym, gniadym, 21 letnim Ekonem rasy małopolskiej, który przyjechał do nas z Jastrzębi.

Pokaz ogierów zimnokrwistych otworzył  gniado­dereszowaty Bono z województwa świętokrzyskiego, kolejnym był ciemnokasztanowy Milkas z województwa pomorskiego. Łaski publiczności zaskarbił sobie również gniady ogier Cudny – pochodzący z Bobrownik w województwie mazowieckim. Nie obyło sie również bez skaryszewskiego akcentu, podczas pokazu zrywki drzewa pięknie zaprezentował się Lazar rasy arden polski, którego właścicielem jest Piotr Kundysa z Magierowa.

Autor: Rafał Karolak

Wyświetleń: 332
Opublikowano: 28.03.2019