Przejdź do strony

W BIEGU ZA MARZENIAMI - ZE SKARYSZEWA DO USA. ZABIEGANY, SKARYSZEWSKI DR KRZYSZTOF BOCHEŃSKI W PÓŁMARATONIE W NOWYM YORKU

Zawsze marzył, by pobiec w Nowym Jorku, więc marzenia są po to, by je realizować. Do tego nowojorska połówka ma w swoim logo samolot wiec połączyły się 2 Krzyśkowe pasje.25.000 osób z 84 państw świata, 80 Polaków, a wśród nich ON nasz zabiegany doktor ze Skaryszewa.

Przeleciał ocean, by rankiem 17 marca stanąć na starcie swojego drugiego w życiu  półmaratonu.  I to jakiego. United Airlines NYC Half to jedyny nowojorski bieg, który wstrzymuje ruch na  Times Square, a zawodnicy biegną z Brooklynu na Manhattan przez słynny Most Brookliński, zwany ósmym cudem by  finiszować  w Central Parku.Po drodze biegacze zwiedzają takie atrakcje Nowego Jorku jak: Manhattan Bridge i Lower East Side, Grand Army Plaza, ONZ, legendarny Grand Central Terminal, China Town i  Bryant Park.

Ten bieg, jak mówi jego dyrektor  "uosabia ducha miasta dlatego  stał się tak  niezwykle popularny wśród biegaczy z całego świata". Uczestnicy są zawsze pod ogromnym wrażaniem spontanicznego dopingu zakochanych w bieganiu nowojorczyków.  Krzysiek swoje drugie  21,0975 km ukończył z pięknym czasem: 1:56.09 a po otrzymaniu medalu  zrobił drugie 20 km zwiedzając miasto.

Piękna przygoda, super czas -  Krzysiu jesteśmy z Ciebie dumni, a to, że nasza czerwona koszulka przemieszczała sie po znanych z filmów miejscach Nowego Jorku jest jak wisienka na torcie.

Autor: Anna Karolak

Wyświetleń: 219
Opublikowano: 10.04.2019