Przejdź do strony

ZAPRASZAMY NA POLONIJNY PIKNIK WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ

Zgodnie z tradycją, w czerwcu b.r. odbędzie się XXI edycja Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii, na którą zaprasza Fundacja Polonia Gospodarcza Świata we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Celem organizowanych od wielu lat Konferencji jest rozwijanie międzynarodowej współpracy gospodarczej osób polskiego pochodzenia oraz powiązań między krajami ich osiedlenia,
a Macierzą.

Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii to największe spotkanie skupiające gospodarczą Polonię ze świata, to miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązywania bezpośrednich kontaktów. W poprzednich 20 edycjach udział wzięło ponad 6000 uczestników - przedstawicieli krajowego i polonijnego biznesu z 60 krajów świata.

Obrady plenarne konferencji zostaną zainaugurowane w Warszawie przez Pana Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika.  

Tradycyjnie w ramach regionalnej części konferencji w dniu 16 czerwca (niedziela) w Villi Cygneria w Skaryszewie  – odbędzie się Polonijny Piknik Współpracy Gospodarczej – będący doskonała okazją prezentacji potencjału firm z regionu oraz nawiązywania bezpośredniej relacji pomiędzy przedsiębiorcami z Polonii i Południowego Mazowsza.

Udział w konferencji zapowiedzieli już m.in. przedsiębiorcy z USA, Indonezji, Afryki Płd., Wietnamu, Indii, Belgii, Szwecji, Filipin, Ukrainy, Bułgarii, Czech, Niemiec, Zambii, Szwajcarii, Rumunii, Włoch, Gruzji, Mołdawii, Austrii, Paragwaju, Litwy, Białorusi i Łotwy - razem przewidywany jest udział  przedstawicieli z 30 krajów świata.

Więcej informacji na stronie www.konferencjapolonii.pl

Wyświetleń: 388
Opublikowano: 11.06.2019