Przejdź do strony

"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM" - REKORD POBITY!

Po raz pierwszy, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” - akcji podczas której, chętni czytają bez przymusu, każdy to na co ma ochotę. Jest to równocześnie akcja, podczas której uczestnicy z całej Polski pobijają rekord w czytaniu w jednym czasie.

7 czerwca, o godzinie 10, na stadionie miejskim w Skaryszewie zebrało się ponad 450 osób, aby wspólnie poczytać. Każdy przyniósł ze sobą ulubioną książkę. Podsumowaniem skaryszewskiej akcji było wspólne zdjęcie wykonane z lotu ptaka. Uczestnicy akcji ustawili się na kształt słowa CZYTAMY ! oraz herbu miasta Skaryszewa.

W akcji wziął udział m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Pan Dariusz Piątek oraz Dyrekcja, pedagodzy i uczniowie  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie oraz Samorządowego Przedszkola im.s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie.

Skaryszewską akcję wspierał Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Do ogólnopolskiej akcji włączyła się także filia w Odechowie oraz Dyrekcja, grono pedagogiczne,uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Odechowie. Uczniowie wszystkich klas wraz z opiekunami zebrali się na tamtejszym boisku, by wspólnie poczytać i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Uczestnicy stworzyli napis ODECHÓW CZYTA. W tamtejszej akcji wzięło udział 114 osób.

Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych, którzy wciąż traktują czytania jako przykry obowiązek.

Warto nadmienić, że jest to już IV edycja akcji. Rokrocznie w wydarzeniu uczestniczy ponad 400 tys. osób.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorom, gronu pedagogicznemu, uczniom i przedszkolakom za zaangażowanie i udział w akcji.

Do zobaczenia za rok.

Autor: MGBP w Skaryszewie

Wyświetleń: 164
Opublikowano: 11.06.2019