Przejdź do strony

W DZIERZKÓWKU STARYM ŚWIĘTOWAŁY CAŁE RODZINY

Dzień Matki, Dzień Taty i Dzień Dziecka to trzy ważne dni w kalendarzu uroczystości. W naszej szkole te dni zostały połączone w jeden, dlatego też 3 czerwca 2019r. odbył się festyn rodzinny. Pogoda tego dnia była idealna dzięki czemu dzieci, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście mogli miło spędzić czas korzystając z przygotowanych atrakcji.

Na początku wszyscy zgromadzeni obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez młodszych uczniów. Przedszkolaki i uczniowie klas I, II zaprezentowali piosenki, wiersze, układy taneczne oraz życzenia, które dedykowane były dla mam i tatusiów.

Następnie uczniowie klasy VII zaprezentowali skecz „Egzotyczne wakacje”, zaś dziewczęta z kl. VIII taneczną choreografię.

Przez cały czas trwania festynu dzieci i młodzież miała możliwość korzystania z wielu atrakcji. Ogromnym powodzeniem cieszył się basen z kulami wodnymi, dmuchany zamek oraz ścianka wspinaczkowa. Można było wziąć również udział w licznych grach i zabawach takich jak choćby „Mystery box- tajemnicze pudełka”. Odbyły się także rozgrywki sportowe w piłce nożnej. Nowością na tegorocznym festynie był pokaz robotów "LEGO MINDSTROMS EDUCATIN EV3" przygotowany przez uczniów kl. VI i VII, którzy biorą udział w zajęciach Podstawy programowania z elementami robotyki prowadzonych w ramach projektu „Wyższe kompetencje - lepsze perspektywy”- RPO WM 10.1.1 Nr wniosku RPMA. 10.01.01-14-a303/18.

Najmłodsi chętnie malowali twarze oraz bawili się bańkami mydlanymi. Dużą uwagę skupił wokół siebie pokaz „Chemia i fizyka na wesoło”. W trakcie trwania festynu można było wzbogacić swoje biblioteczki poprzez zakup książek na kiermaszu.

Całą zabawę wszystkim zgromadzonym uatrakcyjnił słodki poczęstunek w postaci ciast, ciasteczek, a także kiełbasek z grilla.

Nie zabrakło również upominków, które przekazali Pan Tomasz Madej Przewodniczący Rady Miasta Gminy w Skaryszewie oraz Pani Justyna Grys, Piotr Jankowski i Jan Jeżmański Radni Rady Miasta Gminy w Skaryszewie

Rodzinny Dzień Dziecka upłynął w radości i przy dobrej zabawie, której było bez liku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do:  Rady Miasta i Gminy w Skaryszewie, MGOK-u w Skaryszewie, Bankowi Spółdzielczemu w Skaryszewie, OSP w Skaryszewie, OSP w Dzierzkówku;  firmom: DREWKOS, STANDREW, DREW-MET, Sklep U BASI, U WÓJTOWICZA oraz Radzie Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu oraz przekazali drobne upominki na rzecz szkoły.

Wyświetleń: 221
Opublikowano: 12.06.2019