Przejdź do strony

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W SKARYSZEWIE BĘDZIE MIAŁO NOWĄ SIEDZIBĘ

Już od kilku miesięcy trwa remont budynku przy ul. Wojska Polskiego, gdzie od 1 września  2019 r. będzie mieściło się Samorządowe Przedszkole im. s. G. Sporniak. Przeprowadzka planowana jest na drugą połowę sierpnia. W budynku funkcjonowało będzie 10 oddziałów przedszkolnych, w tym jeden oddział integracyjny. Razem około 215 dzieci. Klasy szkolne zostały przebudowane i dostosowane do potrzeb małych dzieci. Są duże i widne.

W trzech salach przeznaczonych dla dzieci najmłodszych udało się wygospodarować miejsca na łazienki. Do dyspozycji dzieci będą  odnowione i dobrze przygotowane szatnie, łazienki oraz stołówka przedszkolna. W nowym budynku znajdzie się również miejsce na gabinet dla logopedy oraz przedszkolnego psychologa. Będą również sale do zajęć korekcyjno- kompensacyjnych oraz oddzielna sala do zajęć specjalistycznych prowadzonych w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej, takich jak terapia integracji sensorycznej, usprawnianie ruchowe, dogoterapia i inne.Wreszcie swoje stałe miejsce będzie też miała bogata w mnóstwo  ciekawych  pozycji  biblioteka przedszkolna.

Z niecierpliwością czekamy na zagospodarowanie placu przedszkolnego i planowaną przeprowadzkę. Mamy nadzieję, że wszystko uda się zakończyć zgodnie z terminem i od 1 września będziemy mogli cieszyć się nowym pięknym przedszkolem.

Autor: Joanna Burek
Wicedyrektor Samorządowego Przedszkola w Skaryszewie

Fot. Joanna Sowa

Wyświetleń: 516
Opublikowano: 10.07.2019