Przejdź do strony

„J@ W INTERNECIE” – ZAKOŃCZYLIŚMY PROJEKT BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ DLA NASZYCH MIESZKAŃCÓW

Teraz śmiało możemy powiedzieć, że "Jesteśmy w Internecie" i korzystamy z niego mądrze, bezpiecznie i legalnie. Wraz z końcem lipca, zakończyliśmy realizację bezpłatnych szkoleń dla dorosłych mieszkańców Gminy Skaryszew w ramach projektu „J@ w Internecie.  Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.  Dzięki pozyskanym środkom w postaci grantu o wartości ponad 147 tys. złotych, 260 osób poznało tajniki wirtualnego świata. Dodatkowo w ramach projektu zakupiliśmy 26 nowoczesnych laptopów, które teraz będą służyć uczniom i nauczycielom trzech szkół podstawowych.

5 sierpnia, w sali konferencyjnej skaryszewskiego urzędu, wspólnie z burmistrzem Skaryszewa, Panem Dariuszem Piątkiem,  podsumowaliśmy projekt „J@ w Internecie”, w ramach którego w okresie od stycznia do lipca przeprowadziliśmy 22 spotkania szkoleniowe. Przeszkoliliśmy ponad 260 osób, mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew. Zajęcia odbywały się z podziałem na siedem bloków tematycznych: Rodzic w internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Kultura w sieci, Rolnik w sieci oraz Mój biznes w sieci, w trzech lokalizacjach: szkole podstawowej w Dzierzkówku Starym, szkole podstawowej w Makowcu i siedzibie Lokalnej Grupy Działania „WSPÓLNY TRAKT” w Skaryszewie.

Podczas spotkań, wiedzę i umiejętności poruszania się w wirtualnej rzeczywistości zdobywały zarówno osoby młode, powyżej 25 roku życia, jak i starsze. Najbardziej cieszy fakt, że to właśnie seniorzy stają się coraz bardziej aktywniejsi w sieci.  Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak chronić swoje dziecko przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu, jak załatwić codzienne sprawy przez Internet czy korzystać z usług e-administracji w biznesie. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

26 laptopów marki LENOVO YOGA z dotykowym ekranem i funkcją tableta, wraz z wyposażeniem, Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew przekazał na ręce dyrektorów szkół: Pani Jolanty Rutki – dyrektor PSP w Skaryszewie, Pana Dariusza Makucha – dyrektora PSP w Makowcu i Pana Adama Malety – dyrektora PSP w Dzierzkówku Starym. Cieszymy się, że dzięki uczestnictwu w projekcie mogliśmy także doposażyć szkoły w nowoczesny sprzęt komputerowy i mamy nadzieję, że będzie dobrze służył zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Chcielibyśmy także skierować słowa podziękowania dla wszystkich uczestników szkoleń, którzy poświęcili swój czas, aby móc zgłębić swoją wiedzę.

Projekt został  zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa działania, 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „J@ w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.  Operatorem programu w imieniu Ministerstwa Cyfryzacji jest Fundacja Legalna Kultura. Projekt w całości został sfinansowany ze środków unijnych i budżetu państwa.  

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 593
Opublikowano: 6.08.2019