Przejdź do strony

BĘDZIE NOWOCZEŚNIE I FUNKCJONALNIE – PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH DOTACJI NA MODERNIZACJĘ DOMU KULTURY

500 tysięcy złotych otrzymała Gmina Skaryszew od władz Mazowsza na modernizację i wyposażenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Umowę w tej sprawie podpisał wczoraj wicemarszałek Mazowsza z władzami gminy.

Dzięki finansowej pomocy samorządu województwa mazowieckiego Skaryszew może dokończyć adaptację pomieszczeń byłej szkoły podstawowej na Ośrodek Kultury.

- Jestem pewien, że będą to dobrze wykorzystane pieniądze. Posłużą na wyposażenie pomieszczeń i zakup sprzętu. Nowy ośrodek kultury będzie głównym miejscem aktywności mieszkańców - powiedział Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza.

Umowę o przekazaniu funduszy podpisał Rafał Rajkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego wraz burmistrzem Skaryszewa, Dariuszem Piątkiem i skarbnikem gminy, Agnieszką Siarą.

Miejsce w dawnej szkole

Do niedawna Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie dzielił swoje pomieszczenia razem z siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej. Postanowiliśmy o przenosinach Ośrodka Kultury do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Wojska Polskiego. Podstawówka wcześniej przeniosła się do dobrze wyposażonego obiektu po zlikwidowanym już gimnazjum. Trzeba jednak wyposażyć sale w dawnej podstawówce przy ul. Wojska Polskiego na sale widowiskową, salę prób i koła zainteresowań. Obok Ośrodka Kultury w budynku będzie też przedszkole.

- Skaryszew także dołoży z własnego budżetu do modernizacji budynku do przyznanych nam 500 tysięcy złotych. Cała inwestycja będzie kosztować w sumie 850 tysięcy złotych - dodał Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa.

W nowym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury znajdzie się nowoczesna sala widowiskowa z odpowiednim sprzętem nagłośnieniowym i wyposażeniem do przeprowadzenia zajęć muzycznych, tanecznych czy warsztatów artystycznych. Dodatkowo budynek został już przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zostanie także wybudowany parking, a teren wokół budynku będzie uporządkowany.

Miejsce dla wszystkich

Po zakończeniu inwestycji ośrodek zostanie wyposażony w nowe meble, sprzęt nagłaśniający, krzesła dla widowni, lustra dla grupy tanecznej, sprzęt do organizacji zajęć plastycznych, rzeźbiarskich. Dzięki temu budynek zyska nowe funkcjonalności.

- Chcemy też zakupić scenę zewnętrzną do imprez plenerowych, by wychodzić z imprezami do mieszkańców całej gminy - powiedział Daniel Rogala, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie.

Wyświetleń: 703
Opublikowano: 8.08.2019