Przejdź do strony

POŻARY POD KONTROLĄ - STRAŻACY RYWALIZOWALI W ZAWODACH SPORTOWO-POŻARNICZYCH GMINY SKARYSZEW

W niedzielę, 1 września na stadionie miejskim w Skaryszewie przeprowadzono zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Skaryszew. W zawodach wystartowało 10 drużyn sportowo-pożarniczych, tj.: OSP Odechów, OSP Skaryszew, OSP Modrzejowice, OSP Makowiec, OSP Gębarzów, OSP Maków, OSP Chomentów Puszcz, OSP Zalesie, OSP Wólka Twarogowa, OSP Bujak oraz jednostka techniczna OSP Huta Skaryszewska, która nie brała udziału w rywalizacji sportowej natomiast pomagała w organizacji imprezy. Dla wszystkich startujących jednostek w zawodach przygotowano pamiątkowe statuetki natomiast dla pierwszej trójki puchary i nagrody finansowe:  I msc. – 1500 zł, II msc. - 1000 zł, III msc. - 500 zł ufundowane z budżetu samorządu Miasta i Gminy Skaryszew. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z KM PSP w Radomiu, a zmaganiom strażaków ochotników Gminy Skaryszew bacznie przyglądali się burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek, prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Radomiu, dh Paweł Tuzinek i wiceprezes zarządu dh Marian Kruszewski.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej, sędzia główny zawodów, bryg. Robert Prokop przedstawił wyniki  zawodów, które przedstawiają się następująco:

  1. OSP Odechów
  2. OSP Skaryszew
  3. OSP Modrzejowice
  4. OSP Makowiec
  5. OSP Gębarzów
  6. OSP Maków
  7. OSP Chomentów Puszcz
  8. OSP Zalesie
  9. OSP Wólka Twarogowa
  10. OSP Bujak

 Należy nadmienić, iż jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Odechowie będzie reprezentowała Gminę Skaryszew na zawodach powiatowych w Wierzbicy w dniu 7 września 2019 r.

Autor: Krzysztof Rękawik

Zdjęcia:
KM PSP Radom
Krzysztof Rękawik

Wyświetleń: 835
Opublikowano: 4.09.2019