Przejdź do strony

SKARYSZEWSKIE PRZEDSZKOLE I MGOK JUŻ W NOWEJ SIEDZIBIE

216 maluchów Miasta i Gminy Skaryszew rozpoczęło edukację przedszkolną w nowej placówce, która od 2 września mieści się przy ul. Wojska Polskiego.

Po kilku miesiącach remontu budynku byłej szkoły podstawowej, nową siedzibę zyskało Samorządowe Przedszkole im. s. G. Sporniak w Skaryszewie. Funkcjonalna i nowocześnie wyposażona placówka dostosowana jest potrzeb małych dzieci. W trzech salach przeznaczonych dla dzieci najmłodszych udało się wygospodarować miejsca na łazienki. Do dyspozycji dzieci są  duże i widne sale, odnowione i dobrze przygotowane szatnie, łazienki oraz stołówka przedszkolna. W nowym budynku znalazło się również miejsce na gabinet dla logopedy oraz przedszkolnego psychologa. Są również sale do zajęć korekcyjno - kompensacyjnych oraz oddzielna sala do zajęć specjalistycznych prowadzonych w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej, takich jak terapia integracji sensorycznej, usprawnianie ruchowe, dogoterapia i inne. Wreszcie swoje stałe miejsce ma też bogata w mnóstwo  ciekawych  pozycji  biblioteka przedszkolna.

Część budynku została przeznaczona na siedzibę MGOK-u. Dzieci będą mogły uczestniczyć w różnych zajęciach w nowej dużej sali, powstała też pracownia do prowadzenia warsztataów artystycznych. W otoczeniu powstaną dojścia, zewnętrzna scena, siłownia plenerowa, a także zostanie rozbudowany plac zabaw.

Przedsięwzięcie kosztowało gminę ponad 1 mln 500 tys. złotych.

Gmina uzyskała od Marszałka Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w kwocie 500 tys. na adaptację pomieszczeń dla MGOK-u, zagospodarowanie terenu wokół  i wyposażenie. Zakupione zostały meble, sprzęt nagłaśniający, krzesła dla widowni, lustra dla grupy tanecznej, scena zewnętrzna dla imprez  plenerowych, sprzęt do organizacji zajęć plastycznych, rzeźbiarskich.

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji miejsc postojowych wraz z wjazdem na plac przedszkolny od ulicy Wyszyńskiego. Służyć będą także dla uczestników zajęć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Założono możliwość wjazdu na parking od ulicy Wyszyńskiego, a wyjazdu na ulicę Wojska Polskiego w obydwu kierunkach. Takie rozwiązanie pozwoli na płynne przemieszczanie się w obrębie parkingu. Termin zakończenia robót budowalnych zaplanowany jest na początek grudnia. 

Redakcja i zdjęcia: Joanna Sowa

Wyświetleń: 906
Opublikowano: 9.09.2019