Przejdź do strony

ODDAJ KREW PODCZAS ŚWIĘTA PLONÓW - MAKÓW 2019

DZIĘKUJĄC ZA TEGOROCZNE PLONY, PODZIEL SIĘ NAJCENNIEJSZYM DAREM ŻYCIA - KRWIĄ

Parafialno - Gminnym Dożynkom Miasta i Gminy Skaryszew towarzyszyć będzie akcja poboru krwi. To kolejna w tym roku zbiórka, organizowana Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, z inicjatywy honorowego dawcy krwi Pana Wojciecha Pysiaka.

Na placu dożynkowym, od godz. 12.00 będzie  zostanie ustawiony specjalny kriwobus, w którym będzie można podzielić się najcenniejszym darem życia.

Tak nie wiele trzeba, bo tylko 450 ml krwi by uratować aż 3 osoby!

Warto zapamiętać podstawowe zasady pobierania krwi:

W dniu wizyty w przychodni lub punkcie mobilnym należy zjeść lekkie śniadanie, natomiast w dniu poprzedzającym – unikać używek. Przed zabiegiem należy się zarejestrować. W tym celu wymagane jest posiadanie przy sobie dokumentu ze zdjęciem oraz podanie adresu zamieszkania i numeru PESEL.

Procedurę rozpoczyna krótkie badanie lekarskie. Po wydaniu pozytywnej opinii przez lekarza można przystąpić do oddania krwi. Jednorazowo pobiera się jej ok. 450 ml. Całość trwa ok. 15 minut.

– Oddanie Krwi to bezcenna pomoc drugiemu człowiekowi. Jeden z najpiękniejszych darów jaki możemy przekazać drugiej osobie. Czekamy na Was, prosząc jednocześnie o przekazywanie informacji o zbiórce Krwi znajomym i przyjaciołom. - zachęca inicjator akcji, Pan Wojciech Pysiak.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 730
Opublikowano: 12.09.2019