Przejdź do strony

ZBIERAMY PLUSZAKI DLA DZIECI Z CENTRUM ZDROWIA DZIECKA W RAMACH AKCJI "POMÓŻ SIĘ PRZYTULIĆ"

pomoz_sie_przytulic_2019.jpg

Trwa wielka zbiórka pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej celem jest zebranie 20 tysięcy nowych pluszaków.

Pomóżmy dzieciom z Centrum Zdrowia Dziecka, dajmy chorym maluchom szanse przytulenia do miękkiego pluszaka. Dlatego do akcji wielkiej zbiórki pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń przyłącza się także Miasto i Gmina Skaryszew, której inicjatorkami są radne Rady Miejskiej w Skaryszewie, Pani Anna Borkowicz i Pani Justyna Grys. 

Nowe zabawki można przynosić do Urzędu Miasta i Gminy w Skaryszewie, a także do skaryszewskiego przedszkola i szkół podstwowych w Skaryszewie, Modrzejowicach i Dzierzkówku Starym.

Zbiórka dotyczy dzieci będących po operacji z sali wybudzeń. Pamiętajmy – ważne jest, by każdy pluszak był nowy z metką.

Dziecko budzi się po operacji, ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica. Jest na sali wybudzeń, a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić, jak może czuć się mały samotny człowiek po operacji – napisała radna Wawra Anna Ojer, zachęcając tym samym do dołączenia do akcji „Pomóż się przytulić”.

Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) w Międzylesiu przeprowadza około 20 tysięcy operacji małych pacjentów rocznie. Po ich zakończeniu dziecko znajduje się tzw. sali wybudzeń. Jeszcze wtedy nie ma przy nim rodzica, jednak samotny maluch potrzebuje bliskości i poczucia komfortu. Tak powstał pomysł na społeczny projekt „Pomóż się przytulić”, który polega na zbiórce pluszaków właśnie dla najmłodszych pacjentów. Akcja trwa do końca września.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 1233
Opublikowano: 13.09.2019