Przejdź do strony

ZAPRASZAMY NA XVII REGIONALNĄ SPARTAKIADĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W najbliższą niedzielę, 6 października, w hali sportowej szkoły podstawowej w Skaryszewie, po raz siedemnasty spotkają się osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie i ludzie dobrej woli, w duchu sportowej rywalizacji i integracji.

Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych na stałe zagościła w świadomości nie tylko mieszkańców Skaryszewa, ale także gości z całego regionu. W wydarzeniu uczestniczy blisko 200 osób, w tym podopieczni placówek aktywizujących zawodowo i społecznie osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, wolontariusze z Domu Pomocy Społecznej z Jedlanki Starej i Wierzbicy, Specjalnego Ośrodka Szklono – Wychowawczego w Hucie koło Lipska, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Radomia, szkół specjalnych i integracyjnych w Radomiu i Pionkach oraz stowarzyszeń Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Radomiu.

Impreza ta, to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także okazja do integracji i spotkań osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto i Gmina Skaryszew wraz ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych PROVIDENTIAE DEI ze Skaryszewa.

Patronat nad Spartakiadą Objął Starosta Radomski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew.

Autor: Joanna Sowa

plakat_2019.jpg

 

Wyświetleń: 738
Opublikowano: 1.10.2019