Przejdź do strony

STO LAT TO ZA MAŁO! PIĘKNY JUBILEUSZ MIESZKAŃCA NASZEJ GMINY

To wyjątkowa i piękna okoliczność, która nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczył Pan Adam Piwoński z Odechowca, który właśnie dzisiaj, 7 października kończy 100 lat!

Świętowanie 100-tnych urodzin Dostojnego Jubilata rozpoczęły się już wczoraj, mszą świętą w intencji Pana Adama. Uczestniczyli w niej, prócz rodziny, znajomych i mieszkańców gminy, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych. Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, a zarazem Przewodniczący Rady Powiatu Radomskiego Krzysztof Murawski, wręczył na ręce Jubilata list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów,  Mateusza Morawieckiego. Moc serdecznych życzeń, zdrowia i wciąż niesłabnącej pogody ducha popłynęła od Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew Dariusza Piątka oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Skaryszewie, Anety Chojnackiej. A wraz życzeniami wręczono pamiątkowy grawerton oraz kosze kwiatów i słodyczy. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć także przedstawicieli OSP w Odechowcu, której Pan Adam był współzałożycielem. W imieniu jednostki OSP, życzenia i kwiaty przekazał Pan Stanisław Piwoński.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w gronie rodziny, duchownych oraz zaproszonych gości, gdzie nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego i toastów na cześć Pana Adama. Dostojny Jubilat odebrał moc życzeń, gratulacji i podziękowań nie kryjąc łez wzruszenia, ale nie odmówił sobie także tańca.

Pan Adam Piwoński urodził się 7 października 1919 roku w Odechowcu. Przeżył cały wiek historii, był świadkiem wielu przemian społecznych i ustrojowych i pomimo upływu lat wciąż cieszy się zdrowiem i pogodą ducha. W swoim długim życiu, wraz z żoną wychował piątkę dzieci, czterech synów i jedną córkę. Doczekał się 9 wnuków i 6 prawnuków. Całe swoje życie poświęcił pracy w gospodarstwie rolnym. Był inicjatorem powołania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Odechowcu. Zawsze dba o swój wygląd.

- „100 lat to za mało… Słowa tej jakże popularnej piosenki doskonale wpisały się w dzisiejszy Jubileusz. 100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica prawdy, źródło nadziei, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Panu osoby. Jubileusz jest także szczególnym powodem do dumy, dla nas mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew. Dlatego składamy serdeczne gratulujcie z okazji tak pięknego jubileuszu i życzymy na kolejne lata dużo dobrego zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu lat zasłużonego wypoczynku w gronie kochającej rodziny” – Dostojnemu Jubilatowi winszował burmistrz Skaryszewa, Pan Dariusz Piątek.

Autor: Joanna Sowa

Wyświetleń: 1312
Opublikowano: 7.10.2019