Przejdź do strony

NOC BIBLIOTEK Z LESSIM I MAJĄ W SKARYSZEWSKIEJ BIBLIOTECE

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek już za nami.

Skaryszewska edycja akcji odbyła się 4 października, w godzinach wieczornych w Miejsko-Gminnej Bibliotece, do której przybyli młodzi czytelnicy, by wspólnie spędzić czas.

W tym roku czekał na nich wieczór zagadek z Lessiem i Mają, bohaterami książki Martina Widmarka i Heleny Willis.

Na początek uczestnicy musieli rozwiązać zagadkę zaginionej książki. W tym celu pracownicy biblioteki przygotowali „podchody” biblioteczne, umieszczając polecenia w tajemniczych kopertach. Uczestnicy krok po kroku rozwiązywali rebusy, krzyżówki, zagadki ukryte w przygotowanych wcześniej miejscach.

Następnie została przygotowana makieta miasteczka, w którym mogłaby się toczyć akcja powieści detektywistycznej. Do tego celu wykorzystano pudełka, kolorowy papier i bibułę.

Ostatnim etapem wspólnej zabawy było napisanie swojego zakończenia do przygód Lessiego i Mai. Powstały cztery opowiadania, które odczytane na głos wprowadziły uczestników w bardzo dobry nastrój.

Na zakończenie skaryszewskiej Nocy Bibliotek uczestnicy obejrzeli bajkę o przygodach Scooby-Doo.

 

Tegoroczna Noc Bibliotek to już V edycja ogólnopolskiej akcji, która w niekonwencjonalny, nietypowy sposób zachęca do korzystania z zasobów biblioteki i łączy ludzi w każdym wieku , stąd tegoroczne hasło „Znajdźmy wspólny język”.

 

Tekst i zdjęcia: MGBP w Skaryszewie

Wyświetleń: 364
Opublikowano: 10.10.2019