Przejdź do strony

XVII REGIONALNA SPARTAKIADA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

6 października, już po raz siedemnasty, w Publicznej Szkole w Skaryszewie odbyła się Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Stowarzyszenie Providentiae Dei z udziałem Urzędu Miasta i Gminy Skaryszew oraz Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Radomski Pan Waldemar Trelka.

Sportową imprezę rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Pan Dariusz Piątek, powitał przybyłych gości, zawodników i ich opiekunów oraz Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej w Skaryszewie pod przewodnictwem kapelmistrza, Pana Tomasza Goździa.
 

Uroczyste otwarcie Spartakiady uświetnił taneczny pokaz uczennic z PSP w Skaryszewie oraz z PSP w Odechowie.

I wreszcie przyszedł czas na prezentację uczestników zawodów sportowych, którzy wraz ze swymi opiekunami przeszli w uroczystej defiladzie.

Udział w zawodach wzięło trzynaście placówek: WTZ Jedlanka Stara, Publiczna Szkoła w Odechowie, WTZ Kozienice, SOSW W Radomiu, Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Radomiu, WTZ Pionki, DPS Krzyżanowice, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hucie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedlance- Jedlińsk, Stowarzyszenie „Nasze Dzieci” z zespołem Downa w Radomiu, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Providentiae Dei oraz uczestnicy indywidualni.

Rywalizacja sportowa rozgrywała się w dziewięciu konkurencjach i przyniosła zawodnikom dużą dawkę śmiechu, radości i satysfakcji.

Po zakończeniu zmagań sędziowie udali się by zsumować wyniki, a uczestnicy zaproszeni zostali do wspólnej zabawy tanecznej.

Zwycięzcy otrzymali medale, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom spartakiady serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w duchu sportowej rywalizacji.

Spotkania takie to doskonały sposób na walkę z wykluczeniem społecznym osób niepełnosprawnych i możliwość pokonywania barier i ograniczeń. Dlatego też dziękujemy wszystkim za wkład, zaangażowanie i pomoc przy organizacji tegorocznej spartakiady.

Autor: Agnieszka Warchałowska

 

 

Wyświetleń: 494
Opublikowano: 10.10.2019