Przejdź do strony

OBCHODY STULECIA SZKOŁY

4 października społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Chomentowie Puszcz wraz z zaproszonymi gośćmi, obchodziła 100 – lecie istnienia. To dostojne wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Turzyńskiego. Obchody setnej rocznicy placówki zostały połączone z aktem nadania szkole imienia Wandy Chotomskiej oraz uroczystym przekazaniem Sztandaru Szkoły.

Podczas części oficjalnej Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Pan Dariusz Piątek przekazał na ręce Pani Dyrektor Joanny Kozłowskiej pamiątkowy grawerton oraz słowa życzeń wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszej pracy dydaktycznej. Słowa podziękowań, życzeń i gratulacji popłynęły również od przybyłych gości.

Pedagodzy najdłużej pracujący w placówce otrzymali z rąk pani Ilony Jaroszek - Nowak, reprezentującej Urząd Marszałkowski, dyplomy uznania. Natomiast szkoła otrzymała pamiątkowy medal PRO MASOVIA za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz Województwa Mazowieckiego.

Uroczystość uświetniły artystyczne występy uczniów szkoły i Ludowego Zespołu Chomentowianki. Ciekawym punktem obchodów było odczytanie, przez obecnych i byłych pracowników placówki  oraz jej absolwentów, fragmentów z pomarańczowego zeszytu, którego pierwsze zapiski datowane są na 1933 rok. Jak możemy przeczytać w biuletynie, wydanym specjalnie z okazji stulecia szkoły, „ Zeszyt ten jest symboliczną kroniką szkolnych wydarzeń, którą na przestrzeni lat tworzyli kolejni kierownicy i dyrektorzy placówki, aż po dzień dzisiejszy…’’

W budynku szkoły specjalnie z tej okazji została przygotowana sala, w której znalazły się stare, pamiątkowe fotografie, kroniki szkolne i dokumenty. Odwiedzający mieli okazję aby sięgnąć pamięcią w przeszłość, powspominać, a może nawet odszukać siebie lub znajomych na zaprezentowanych fotografiach.


 Autor: Agnieszka Warchałowska

Wyświetleń: 578
Opublikowano: 18.10.2019